SuperCycling.cz

Týmová časovka na Czech Tour pro BORA-hansgrohe

9. 8. 2018, 22:55

Týmovou časovku na 18,2 kilometrů v Uničově, která otevřela letošní ročník prestižního závodu Czech Cycling Tour, ovládl jediný ze startujících WorldTour týmů BORA-hansgrohe. Obhájci loňského prvenství, česká stáj Elkov Author, tentokrát neuspěla a obsadila až deváté místo.

boract18

Na startu se prezentovalo devatenáct týmů. Trať časovky byla sice po absolutní rovině, ale jezdcům bylo největším soupeřem počasí, konkrétně velké vedro, kdy rtuť teploměru šplhala hodně přes třicet stupňů Celsia.

boinabedn

První se pod dvacetiminutovou hranici dostali závodníci polské stáje CCC Sprandi Polkowice, v jejíž sestavě jel i František Sisr. To však byli na trati již jen další dva celky - BORA-hansgrohe a Elkov Author.

Německá stáj prolétla cílem ve čtyřech jezdcích Christoph Pfingsten, Maciej Bodnar, Aleksejs Saramotins a Andreas Schillinger a časomíra se zastavila na 19:33, což znamenalo jasné vedení.

elkou nactt

Elkov Author, který nastoupil bez dvojice českých reprezentantů a nejlepší dvojice z domácího šampionátu Josefa Černého a Jana Bárty, kteří startují na mistrovství Evropy v Glasgow, na loňský výkon nenavázal. Cílem projela pohromadě čtveřice Jakub Otruba, Jiří Polnický, Jan Rajchart a Polák Piotr Konwa a čas 20:40 je zařadil na deváté místo.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.