Tým Topforex-Lapierre dominoval v Soběslavi

9. 4. 2017, 14:44

Tým Topforex – Lapierre dosáhl na své historicky první vítězství a rovnou obsadil celé pódium, když zcela ovládl kritérium Prodoli Soběslavské okruhy.

lapiei-v-sob

Na pódiu a těsně pod sebou se tak ukázali čtyři Tomášové z jednoho týmu – 1. Holub, 2. Čapek, 3. Okrouhlický a 4. Kalojíros. Barvy týmu Topforex tak jednoznačně v Soběslavi dominovaly. Na páté příčce dojel Jonáš Vojtěch z pražské Sparty.

Svěřenci sportovního ředitele René Andrleho dali soupeřům šanci pouze prvních 15 okruhů, pak se již podle předem stanovené taktiky vydali v pěti mužích na sólo unik. Po celou dobu 35 okruhů si hlídali rozestup v rozmezí 30-45 vteřin.

Skvěle si v úniku vedli i loňští junioři Václav Sirůček a Tomáš Čapek. Sirůček sice kvůli pádu závod nedokončil, ale i tak předvedl výborný výkon. Cílem projeli čtyři stájoví kolegové téměř současně.

„Jsem rád, že se kluci dovedli přesně držet mých pokynů a neudělali žádnou taktickou chybu. Před závodem jsme určili tři lídry a ti skončili na pódiu. Kluci si dovedli držet přiměřený odstup od zbytku a zvládli to krásně, zejména jsem mile překvapen formou loňských juniorů Čapka a Sirůčka,“ řekl k závodu hlavní sportovní ředitel týmu René Andrle.