SuperCycling.cz

Tým Favoritu Brno zářil na RBB Tour

20. 5. 2019, 21:07

Favorit Brno zazářil na etapovém závodě RBB Tour v jižních Čechách! Petr Hampl vyhrál závěrečnou etapu a obsadil celkové druhé místo, k tomu ovládl vrchařskou soutěž. Michal Rotter byl nejlepším závodníkem kategorie U23 a Favorit dominoval soutěži týmů!

favoo-k-rbb1

„Byl to z naší strany fantastický závod a rád bych celý tým pochválil,“ prohlásil šéftrenér Favoritu František Trkal. Jeho svěřenci startovali v sestavě Petr Hampl, Adam Sekanina, Michal Rotter, Michal Procházka, Jan Voneš, David Kulhánek a Vojtěch Kmínek.

První etapou byla krátká časovka na 8 km, Sekanina v ní obsadil 5. místo a Rotter byl šestý. V sobotní etapě skončil Hampl 7. Vše rozhodovala nedělní královská etapa. „Byla to klasická selekce. Těší mě, že když jela vpředu skupina 20 závodníků, měli jsme tam 4 lidi. Dvě a půl kola před cílem odjeli Hampl s Boubalem a Petr vybojoval etapové vítězství. Zároveň ho to katapultovalo na konečné druhé místo,“ popisoval Trkal.

hampuvyhrava rbbtour

Do desítky konečného pořadí se vtěsnali ještě 5. Sekanina, 6. Rotter a 10. Procházka. Závod vyhrál Martin Boubal z CK Příbram-Fany Gastro. „Hampl byl výborný, to samé Rotter, který je prvním rokem mezi muži. Sekanina jde po rozpačitém jaru nahoru a takový výsledek ho určitě ještě víc povzbudí. Velmi dobře zajel i Procházka. Je to neskutečný pracant,“ chválil své svěřence Trkal. „Zvládli jsme to opravdu dobře a krásným bonusem je prvenství mezi týmy,“ dodal.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.