Tým Elkov Author dominoval na Bíteši

2. 4. 2017, 12:54

Královéhradecký tým Elkov Author jednoznačně ovládl 40. ročník klasiky Velká Bíteš - Brno - Velká Bíteš, když obsadil první tři místa. Vyhrál Alois Kaňkovský, druhý skončil Jiří Polnický a třetí Josef Černý.

velkaB-1

Skvělé vystoupení Elkov Author v úvodním díle Českého poháru 2017 podtrhli ještě pátý Tomáš Bucháček, šestý Michael Kukrle a osmý Vojtěch Hačecký.

Téměř 170 cyklistů vystartovalo z Masarykova náměstí ve Velké Bíteši ve 12 hodin a vydalo se k Brnu. První únik vyzkoušeli Martin Haring (Dukla Banská Bystrica) a Filip Taragel (FireFly). Slovenská dvojice se na čele závodu udržela i přes první vrchařskou prémii v brněnských Kohoutovicích, kterou jako první překonal Haring.

velkaB2

Po otočce zpět k Velké Bíteši peloton uprchlíky dojel a druhou vrchařskou prémii vyhrál Josef Černý z Elkov Author.

Na otevřených rovinách u Zbraslavi rozjel tým Elkov Author na větru velmi ostré tempo a peloton se nadělil na mnoho skupin. Na čele jela asi 30členná skupina, v níž měla královéhradecká stáj hned šestičlenné zastoupení, stejně jako tým Topforex-Lapierre.

velkaB4

I druhý průjezd vrchařskou prémií nad Zastávkou vyhrál Černý a získal tak dres nejlepšího vrchaře. Elkov Author opět u Zbraslavi rozjel terezín a vepředu zůstalo devatenáct závodníků. Tato skupina se ve sjezdu k Bíteši ještě rozdělila, když odjelo devět cyklistů s naprostou převahou jezdců Elkov Author (bylo jich tam šest).

velkaN3

S Kaňkovským, Hačeckým, Černým, Bucháčkem, Polnickým a Kukrlem  jeli na čele Karel Hník a Dominik Neuman z Topforex Lapierre a Martin Bláha z Dukly Praha. Jako první odpadl Hník a vpředu pokračovalo osm lidí.

Dva kilometry před cílem zaútočili Kaňkovský, Černý a Polnický. Ve finiši byl nejlepší Kaňkovský a poprvé v kariéře vyhrál Bíteš. „Rozhodovalo se na větru, na rovině u Zbraslavi a my jsme toho dokázali využít. Byl jsem tu už několikrát blízko vítězství, ale až teď se mi to podařilo,“ měl radost vítěz závodu.