SuperCycling.cz

Tiberi vyhrál královskou etapu ZMJ, Vacek měl smůlu

12. 5. 2019, 09:54

Ital Antonio Tiberi zcela suverénně ovládl královskou etapu Závodu míru juniorů z Teplic do německého Altenbergu. Žlutý dres udržel Francouz Hugo Toumire.

tiberivygkzmj

Lídra českého týmu Mathiase Vacka potkala v závěru etapy neskutečná smůla. Necelé čtyři kilometry před cílem měl totiž defekt zadního kola. Jen kousek mu tedy chyběl do ochranné zóny, kde by se mu připsal čas dojezdu hlavního pole, takto naopak ztratil několik dalších vteřin. Klasifikovaný byl jako osmnáctý.

„Tohle je pech, k tomu se nedá nic říct. Mathias si za tím šel, ale i takový je sport,“ litoval reprezentační trenér Tomáš Konečný.

cekkcekkk

Jinak byl s výkonem svých svěřenců spokojený. „Všichni se učí, ale nemám nic, co bych jim měl vytknout. Bittner jel skvěle, i když zrovna tahle stoupání nejsou pro něj. Bouček měl defekt na začátku druhého stoupání, což se hrozně těžko dohání, když už se láme chleba. Štěstí prostě není úplně na naší straně, ale závod ještě neskončil,“ dodal.

A jak viděl etapu její italský vítěz? „Rozhodovaly až závěrečné kilometry, kdy jsem zaútočil. Zatímco v první etapě jsem měl technický problém, teď šlo všechno na výbornou,“ řekl Tiberi, jemuž v průběžném pořadí patří sedmá příčka se ztrátou jednačtyřiceti vteřin.

jedoujedouZMJ

Tiberi do cíle v  Altenbergu přijel po 100 deštivých kilometrech sám s náskokem dvaceti vteřin na téměř dvacetičlenné hlavní pole. Nechyběl tam ani ve žlutém jedoucí Francouz Hugo Toumire, který cílem projel osmý.           

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.