SuperCycling.cz

Třetí ročník VC Temelína se uskuteční v polovině září

12. 3. 2019, 05:53

Po dvouleté přestávce se pořadatelé z KC Slavia Praha rozhodli navázat na první dva úspěšné ročníky VC Temelína.

melinhlavni

„Jelikož se vítězná sestava nemění, snažíme se zachovat závod v osvědčeném formátu a se stejně vysokým pořadatelským standardem jako při posledním ročníku 2016. Pozitivní ohlasy z řad závodníků i našich partnerů naznačují, že se ubíráme správnou cestou,” uvedl ředitel závodu Pavel Jelínek.

V praxi to znamená, že se v Temelíně opět uskuteční víkend plný cyklistiky. Zváni jsou cyklisté všech věkových i výkonnostních kategorií. Každý si přijde na své. V sobotu je připravena individuální rovinatá časovka na 20 kilometrů. Neděle pak bude patřit nejprve dětským závodům. Celý program vyvrcholí v pravé poledne startem hromadného závodu. V nabídce jsou dvě délky tratí - 43 a 100 km.

Od jiných závodů podobné úrovně se VC Temelína odlišuje tím, že se zde závodí na uzavřených tratích s úplným vyloučením silničního provozu. „Tak to zůstane i v roce 2019. Sice to pro nás znamená více papírování i zvýšené finanční náklady, ale jsme přesvědčeni, že pozitiva převažují,” doplňuje Jelínek.

Kromě bezvadného zabezpečení byli závodníci v minulých letech zvyklí na doprovodný program, zajímavé dárky pro každého startujícího i hodnotné věcné a finanční ceny pro ty nejlepší. Také v tomto ohledu vše zůstává při starém.

„Ceníme si toho, že nám i letos byla přidělena organizace akademického mistrovství ČR. Vždyť akademická cyklistika ke Slavii tak nějak patří. Závod bude již tradičně také zařazen do seriálu Jihočeské amatérské ligy. A samozřejmě se může zúčastnit i jakýkoliv cyklistický nadšenec, který má chuť vyzkoušet si tu pravou závodní atmosféru,” dodává Pavel Jelínek.

 Další podrobné informace jsou pak k nalezení na webu pořadatele.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.