SuperCycling.cz

Švýcar Bissegger udržel vedení i po královské etapě

9. 6. 2019, 10:21

Švýcarský reprezentant Stefan Bissegger si i po královské etapě sedmého ročníku Závodu míru U23 Grand Prix Priessnitz spa udržel trikot vedoucího jezdce průběžné klasifikace.

svyvliderr

V extrémně těžké kopcovité etapě z Krnova na dvojnásobné stoupání na Dlouhé stráně, měřící 148,5 kilometrů, slavil etapový vavřín belgický jezdec Ilan van Wilder. Z českých závodníků dojel nejlépe na dvacátém místě Jakub Otruba.

O jediný delší únik dne se postarali Vojtěch Řepa z výběru Čech a Moravy spolu s Daanem Hoolem z Nizozemí. Jejich náskok narostl až na dvě minuty, ale to bylo ještě daleko před rozhodujícími kilometry etapy, které na jezdce čekaly v podobě dvou desetikilometrových stoupání na přečerpávací nádrž na Dlouhých stráních.

hotovson nor

Při prvním výjezdu po nejdelším českém kopci se ve vedoucí skupině udrželo pouze kolem čtyřiceti jezdců. Bylo to především díky ostrému tempu Norů, kteří na čele rozjížděli tempo pro svého lídra Andrease Leknessunda. Ale opravdová selekce přišla až po půli závěrečného stoupání. Zde se ukázali nejsilnější belgičtí závodníci, kteří předešlé kilometry jeli takticky schováni za útočícími soupeři.

Přibližně pět kilometrů před cílem se na čele vytvořila sedmičlenná skupina, ale do závěrečných metrů zůstalo již jen kvarteto závodníků. První v závěrečných metrech nestačil Nor Leknessund. Několik desítek metrů před cílem vypadl z boje o prvenství Mauri Vansevenant z Belgie.

lgicancovia

O prvenství tak spurtovala dvojice van Wilder a Clément Champoussin z Francie. Nakonec se radoval Belgičan, který se tím posunul na druhé místo průběžné klasifikace, když za vedoucím Bisseggerem zaostává o 1:01 min. Lídr závodu v sobotní etapě skončil desátý s odstupem 15 vteřin.

Vacek nestačil

Nejlepší z Čechů zůstal Otruba, který před závěrečným dějstvím ztrácí na 12. místě 2:12. Spolufavorit závodu Karel Vacek na nejlepší tentokrát nestačil. Do cíle přijel na 34. místě se ztrátou přes čtyři minuty a to znamená, že z boje o celkové prvenství vypadl.

vacelvyerp

„Bylo to podobné jako loni. Zpočátku se kopce nejely naplno a závěr byl hodně rychlý. Já jsem si jel svoje tempo a myslím, že jsem dosáhl svého maxima. Ve třetině závěrečného stoupání se to začalo dělit a tomu tempu jsem již nestačil,“ řekl v cíli Jakub Otruba.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.