SuperCycling.cz

Slovinec Pogačar vyhrál Závod míru U23

3. 6. 2018, 20:51

Dokonalý šach mat dal všem soupeřům letošního ročníku Závodu míru U23 Grand Prix Priessnitz spa slovinský reprezentant Tadej Pogačar. Před dnešní etapou se startem i cílem v Jeseníku měl na šestém místě ztrátu 32 vteřin, ale po vítězství v etapě, v níž získal na soupeře přes minutu, se raduje z celkového triumfu. Nejlepším Čechem je Jakub Otruba na 24. místě.

slovinecovinec

Na cyklisty čekala na závěr etapa dlouhá 158 kilometrů s pěti vrchařskými prémiemi a navíc s náročným závěrečným stoupáním k lázeňskému domu Priessnitz. Před výjezdem na Hvězdu se ještě k tomu spustil hodně ostrý liják, který cyklisty provázel prakticky až do cíle. Etapu neustále kontrovali reprezentanti Itálie hájící žlutý trikot dosud vedoucího Samuele Battistelly.

ilusvidle

Krátce poté ale zaútočil Pogačar s dokázal se všem soupeřův vzdálit. Slovinec rychle získal půlminutový náskok a v tu chvíli za ním vyrazil Otruba. Sice se mu podařilo z pelotonu odjet, ale získal k dobru půl minuty, ovšem Pogačar si další půlminutu držel před naším jezdcem. Ten statečně jel osamoceně i přes poslední vrchařskou prémii na Vidly, ještě se před soupeři přiblížil k cílovému městu, ale pak jeho snaha vzala za své.

zmtihisende

Naopak Pogačar si dokázal náskok udržet a vybojoval svůj životní výsledek. Druhý za ním přijel Xuban Errazkin Perez, ale ani to jej pořadím neposunulo a zůstal na čtvrtém místě. Druhý skončil Battistella a třetí vítěz královské sobotní etapy Švýcar Marc Hirschi. Otruba dokončil etapu na 40. místě se ztrátou 2:21 a v celkovém pořadí zůstal na 24. místě.

votruortu

„S umístěním spokojen nejsem. Odjel jsem ve sjezdu z Lyry, ale Pogačara jsem nedojel. Snažil jsem se náskok udržet, ale z Bělé pod Pradědem to bylo proti větru a peloton mě dojel. V samotném závěru mi již došly síly, ale celkově jsem se svým účinkováním na závodu spokojen,“ řekl Jakub Otruba.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.