Skvělá Machačová druhá v etapě na Gracii!

2. 5. 2016, 07:04

Výborný výkon předvedla v závěrečné etapě 30. ročníku závodu Gracia-Orlová česká reprezentantka Jarmila Machačová, když si v nabité konkurenci dospurtovala pro druhé místo.

SetWidth680-macha

Celkové prvenství bez problémů uhájila ázerbájdžánská cyklistka Olena Pavlučinová, která vyhrála o 1:45 min. před Australankou Sharou Gillowovovou a třetí skončila obhájkyně vítězství z loňského roku Alena Amialiusiková z Běloruska. Z českých závodnic dopadla nejlépe Machačová, která obsadila 37. místo, mladičká Nikola Nosková byla klasifikována na 44. místě a desátá byla ve vrchařské soutěži.

Machačová se postarala o velký úspěch české ženské cyklistiky, protože nemáme moc závodnic, které by se v mezinárodní konkurenci dokázaly prosadit na stupně vítězů. Naposledy se to povedlo Tereze Trefné v Rusku a Martině Sáblíkové v Krásné Lípě.