SuperCycling.cz

Škoda Cup v Rokycanech vyhrál Neuman

8. 5. 2019, 18:24

Třetí díl Českého poháru Škoda Cupu v Rokycanech ovládl znovu tým Elkov Author. Vítězem se stal Dominik Neuman před týmovým kolegou Matějem Zahálkou, třetí projel cílem Petr Hampl (TJ Favorit Brno).

tizrokiii

Do závodu vyrazilo přes sto cyklistů, na které čekalo celkem patnáct okruhů o délce 11 km. Peloton se držel v první polovině závodu pohromadě. Postupně se však začalo tempo zejména aktivitou týmu Elkov Author navyšovat a hlavní skupina se zmenšovala.

Když se počet zdolaných okruhů přehoupl přes desítku, začal se peloton dělit. Na čele se utvořila menší skupinka čtrnácti závodníků. Ta se ve dvanáctém okruhu ještě rozdělila a na čele pokračovalo osm borců.

Rozhodující okamžik nastal v předposledním okruhu, kdy z osmičlenné skupinky začali nastupovat závodníci Elkovu Author. Nakonec se podařilo odjet Zahálkovi, Neumanovi, Kukrlemu a Hamplovi z Favoritu. Bylo jasné, že tato čtveřice si to rozdá o vítězství. Z něj se nakonec radoval Neuman, který tím zároveň získal také dres pro průběžného lídra soutěže.

jedouajedourok

„Dneska jsme to zvládli dobře týmově, postupně jsme zredukovali vedoucí skupinu, až jsme tam zůstali tři spolu s Petrem Hamplem. V závěru jsme si s tím také dobře poradili a získali první a druhé místo. S výsledkem jsem určitě spokojen. Navíc jsme si upevnili trikot, což je určitě zásluha celého týmu a potvrzení naší výkonnosti v začátku sezóny,“ řekl vítěz závodu Dominik Neuman.

Kategorii U23 vyhrál Karel Tyrpekl (TUFO-PARDUS Prostějov), který byl jediným závodníkem do 23 let v uniklé osmičce závodníků. Druhý skončil mezi mladými závodníky Jiří Šorm (TJ Favorit Brno) a třetí František Honsa z domácího týmu AC Sparta Praha.

 

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.