SuperCycling.cz

Sisrův životní úspěch - MISTR REPUBLIKY!

30. 6. 2019, 23:28

František Sisr z týmu Elkov Author vybojoval dnes v Trnavě největší úspěch kariéry: nechal za sebou všechny borce z WorldTour a vyhrál mistrovství republiky v závodě, jehož byl černým koněm.

sisrvitzmr

Nejdřív z pelotonu atakovali Schlegel, Sedláček a Kalojíros, k nim se zanedlouho dotáhli Sisr, Vakoč, Boroš a Juraj Sagan, jediný Slovák v čelní skupině a později i slovenský šampión.

Vedoucí skupina na lehkém okruhu dobře spolupracovala a měla až čtyřminutový náskok. V poslední třetině závodu se tam zkoušel dotáhnout Zdeněk Štybar, který jel sólo stíhačku, ale zezadu to nechtěli dopustit zbývající členové Elkov Author, vystupňovali tempo v pelotonu a Štybar byl dojet.

sissr a cenamr

Pak už bylo jasné, že vítěz vzejde z vedoucí skupinky. Soupeři věděli, že jít do Spurtu se Sisrem, rovná se v 90 procentech prohra. A tak to Petr Vakoč několikrát zkusil, naposledy 700 metrů před cílem. Ale Sisr si vše hlídal.

„Cítil jsem se dobře a věřil jsem si. Navíc jsem tam měl k ruce Michala Schlegla a zvládli jsme to výborně. Nechtěl jsem nic uspěchat a čekal jsem na poslední metry,“ popsal Sisr.

Dokonale tak zastoupil Aloise Kaňkovského, na něhož by za normálních okolností na rovinaté trati tým určitě jel. Jenže na start ho nepustilo zranění ze závodů v Maďarsku, kde musel po pádu na operaci se zlomenou nohou.

sisrabednamr

„Vzal jsem tu roli na sebe. Věřil jsem, že na téhle trati vyhrajeme. Nic jiného jsem si ani nepřipouštěl,“ řekl Sisr, který vyhrál spurt s velkým přehledem. Druhý skončil Tomáš Kalojíros (Sparta Praha) Petr Vakoč z Deceuninck-Quick Step byl stejně jako v mistrovské časovce třetí.

„Mám velkou radost, je to splněný sen. Vyhrát mistrovství republiky by chtěl každý, ale řadě lidí se to za celou kariéru nepovede,“ líčil Sisr, jenž si jako vítěz vybojoval právo startu na MS v anglickém Yorkshire.

Mistrovský dres by měl v závodě poprvé navléknout na Sibiu Tour v Rumunsku, která startuje už ve středu.

Mistrem republiky v silničním závodě U23 se stal v sobotu Tomáš Bárta (Tufo Pardus Prostějov), závod juniorů vyhrál Pavel Bittner (Mapei Merida Kaňkovský).

Valverde vyhrál  ve 39 letech španělský šampionát

Španělským šampiónem se stal v závodě s cílem v Murcii 39letý Alejandro Valverde z Movistaru! Bylo to pro něj hodně prestižní vítězství, protože Murcia je jeho rodným městem a moc po tomto triumfu toužil. Po prvenstvích v letech 2008 a 2015 získal třetí domácí titul, když ve spurtu vedoucí dvojice porazil svého velkého kamaráda Luise Leóna Sáncheze z Astany.

verdemistraksp

Úřadující mistr světa byl nadšen. „Jsem rád, že se mi podařilo vyhrát před domácími fanoušky a rodinou. I když je mi trochu líto Luise, protože je to můj velký přítel. A taky mě mrzí, že nebudu moci hned vozit španělský dres, ale tuhle šanci jsem prostě chtěl strašně moc využít. A i díky fantastické práci týmu to vyšlo,“ řekl Valverde, jenž v minulém týdnu prodloužil v Movistaru kontrakt až do konce roku 2021.

Jak dopadly silniční závody v dalších zemích? V Itálii vyhrál Davide Formolo (Bora-Hansgrohe), v Nizozemsku Fabio Jakobsen (Deceuninck-Quick Step), v Belgii je nečekaným šampiónem Tim Merlier (Corendon-Circus), ve Francii slavil prvenství Warren Barguil (Team Arkéa Samsic), v Británii Ben Swift (Team Ineos), v Německu Maximilian Schachmann (Bora-Hansgrohe), v Rakousku jeho stájový kolega Patrick Konrad, v Dánsku Michael Morköv (Deceuninck-Quick Step).

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.