SuperCycling.cz

Schlegel lídrem české sestavy na Závodu míru

24. 5. 2016, 07:10

Cyklista týmu Klein Constantia Michal Schlegel bude lídrem české reprezentace na Závodu míru U23, který se uskuteční 3. - 5. června v Jeseníkách. Nominaci oznámil reprezentační trenér Tomáš Konečný.

schleegou

Spolu s ním pojedou v dresu české reprezentace ještě jeho stájový kolega Roman Lehký, dále Michael Kukrle, Pavel Camrda, Jan Kovář (všichni Whirlpool Author) a cyklokrosař Adam Ťoupalík (BKCP-Corendon).

„Ve výběru jsou nejlepší závodníci, které v této kategorii aktuálně máme. Jednoznačným lídrem naší sestavy bude Schlegel, který má určitě na to, aby bojoval o nejvyšší příčky v celkovém pořadí,“ řekl reprezentační trenér Tomáš Konečný.

k tomu zm a s

„Ostatní jsou smířeni s tím, že budou v první řadě pracovat pro Michala, aby se nám podařilo dosáhnout co nejlepšího výsledku. Jedou ti, kteří mají aktuálně nejlepší formu. Schlegel i Lehký jsou na tom dobře, stejně jako kluci z Whirlpoolu. Ťoupalík je sice hlavně cyklokrosař, ale na silnici v rámci přípravy objel závody jako Kolem Belgie nebo některé klasiky. Má z těchto závodů řadu zkušeností a věřím, že je prodá i na Závodu míru,“ dodal trenér.

Se svými svěřenci se v dějišti ZM sejde už v pondělí. „V úterý absolvujeme dlouhý trénink po trase královské etapy. Dlouhé Stráně se sice pojedou jen jednou kvůli rozkopané cestě, ale i tak to bude nesmírně náročné a my nechceme nic podcenit,“ přiznal Tomáš Konečný.

Díky výjimce od UCI může Česká republika nasadit do Závodu míru U23 i regionální tým ČR. Zaštiťovat ho bude Sparta Praha a nominováni byli: Adam Sekanina, Dominik Neuman (oba Favorit Brno), Tomáš Kalojíros, Miroslav Svatek (oba Sparta Praha), Nicolas Pietrula (Dukla Praha) a Jiří Šorm (Whirlpool Author).

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.