SuperCycling.cz

Schlegel devátý v královské etapě, vede Francouz Gaudu

5. 6. 2016, 09:02

Francouz David Gaudu vyhrál královskou etapu Závodu míru do 23 let s cílem na přečerpávající elektrárně Dlouhé stráně a oblékl dres lídra. Z českých cyklistů byl nejlepší Michal Schlegel, který skončil na devátém místě se ztrátou 19 vteřin.

ten-co-schleg

Etapa sice měřila jen 123 kilometrů, ale byla nesmírně náročná. Končila totiž nejtěžším stoupáním v České republice měřícím 16 kilometrů. Francouz Gaudu o etapovém vítězství rozhodl nástupem v závěru z vedoucí čtyřčlenné skupinky.

ten frantisek

Francouzský vítěz etapy David Gaudu.

Brzo po startu ujelo z pelotonu deset cyklistů, český zástupce mezi nimi chyběl a žádná ze zemí v něm neměla početnější zastoupení. Peloton si však uprchlíky hlídal a náskok jim povolil maximálně do minuty. Před druhou vrchařskou prémií v Hraběšicích na 94. kilometru soupeři skupinu pohltili a začal boj o pozice před závěrečným kopcem.

Čeští reprezentanti měli za úkol pod něj přivést na dobré pozici svého lídra Schlegela, a to se jim podařilo, jako poslední s ním zůstal Roman Lehký. „Kluci mi pomohli, podle plánu mě dovezli tam, kam měli, ale v posledním kopci to bylo už jen na výkonnost. To stoupání bylo hodně těžké,“ řekl Schlegel.

to stoupanei na ty stran

„Asi tři kilometry před cílem se podařilo ujet čtveřici soupeřů, které jsem se snažil dojet, ale jel jsem na limit a nešlo to. Ostatní měli sílu ke zrychlení, já už ne,“ přiznal nejlepší z Čechů.

S výkonem však byl spokojen. „I když jsem doufal, že by to mohlo dopadnout i lépe, ale té čtveřice nejlepších jsem se prostě neudržel. Ale v neděli nás ještě čeká pořádně náročná etapa a pokusíme se něco vymyslet. Je tam hodně kopců, ten závěrečný je dost těžký a může zafoukat,“ prozradil Schlegel, který je průběžně sedmý.

ti jojotci

„Michal jel dobře, bojoval. Byl tam však sám proti přesile Italů či Francouzů. Rozhodně ale zatím nic nevzdáváme a v nedělní etapě se pokusíme soupeře něčím zaskočit,“ řekl reprezentační trenér Tomáš Konečný.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.