SuperCycling.cz

Schlegel bojoval jako lev, byl druhý na ZM U23!

4. 6. 2017, 20:05

Vítězem pátého ročníku Závodu míru U23 Grand Prix Priessnitz spa se stal belgický reprezentant Bjorg Lambrecht, který se do žlutého trikotu oblékl po sobotní královské etapě. Český cyklista Michal Schlegel si v závěrečném dějství vedl opět skvěle, dojel do cíle etapy se startem i cílem v Jeseníku šestý a celkově se posunul na vynikající druhé místo.

SetWidth680-pleglflegl

Závěrečnou etapu vyhrál Dinmukhammed Ulysbajev z Kazachstánu.

I v neděli čekala na cyklisty náročná trasa s řadou obtížných kopců. Navíc jim v úvodu znepříjemnil jízdu opravdu silný vítr, ve druhé polovině etapy zase přišel prudký déšť. Vítr využili především cyklisté Norska.

Krátce po startu se jich pět seřadilo na čele pelotonu a dokonale ho roztrhali. Spolu s nimi měli největší zastoupení v šestnáctičlenné vedoucí skupině Francouzi a Slovinci, naopak ani jednoho jezdce zde neměla česká reprezentace, ale chyběli i Belgičané a Dánové, tedy tři země, které měly v průběžném pořadí své zástupce mezi nejlepší trojicí.

jedoujakcococtgiii

Náskok skupiny se ale nevyšplhal nad minutu deset a při tvrdém stoupání na Rejvíz na 63.  kilometru je hlavní pole dostihlo. Následně se vepředu vytvořila skupina čtyřiadvaceti jezdců a v ní již nejlepší nechyběli

V samotném závěru před cílovým městem unikla dvojice Ulysbajev a Kevin Geniets z Lucemburska a nepatrný náskok uhájila až do pásky. Kromě vítěze etapy se nejvíce radoval čtvrtý Lambrecht, který si za svými zády přivezl Schlegela, a to pro něj znamenalo celkové prvenství.

kazachpazach

Kazašský vítěz etapy.

Ale i Schlegel byl spokojen, druhým místem vyrovnal české maximum z roku 2013, kdy rovněž druhý skončil jeho současný stájový spolujezdec z CCC Sprandi Polkowice a dvanáctý z letošního Gira Jan Hirt.

„Spokojen jsem, Belgičan byl prostě lepší. Ani jsem moc nezkoušel ujet, protože Belgičané měli velmi silný tým a dojeli by mě. Druhé místo je výborné a rozhodně je to jeden z mých nejlepších výsledků kariéry. Navíc jsem ho dosáhl po startu na Giru a hlavně v sobotní etapě to bylo cítit,“ řekl Michal Schlegel. 

sehchcooiiooi

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.