SuperCycling.cz

Schlegel bojoval, ale Závod míru vyhrál Francouz Gaudu

5. 6. 2016, 19:08

Vítězem Závodu míru jezdců do 23 let se stal Francouz David Gaudu. Růžový trikot lídra uhájil v poslední den, přestože prakticky celou etapu dlouhou 160 kilometrů se startem i cílem v Jeseníku jej virtuálně držel český reprezentant Michal Schlegel.

ten-michajlssss

Dlouho byl v úniku a soupeři jeho skupinu dojeli až osm kilometrů před cílem. Etapu nakonec vyhrál Belgičan Bjorg Lambrecht, Schlegel projel cílem na 22. místě a v celkovém pořadí obsadil jedenáctou příčku.

Po sobotním dojezdu na Dlouhé stráně sliboval lídr české reprezentace Schlegel, že v závěrečném dějství podniku Nations´Cupu se ještě pokusí zaútočit na celkové prvenství. A skutečně svému slibu dostál.

a co ten shlehl

Hned po první rychlostní prémii na čtyřicátém kilometru se na čele začala tvořit poměrně velká skupina. Z českých jezdců v ní byl Adam Ťoupalík, Tomáš Kalojíros a rychle si do ní dojel Schlegel. Na čele tak bylo kolem dvaceti cyklistů, trojnásobné zastoupení měli Norové, ale kromě Schlegela v čelní skupině nebyl nikdo z první desítky průběžného pořadí.

„Ve skupině nás bylo hodně, ale někteří nechtěli jet a nespolupracovali. Práce v úniku mě stála hodně sil a v závěru už jsem mlel z posledního. Prakticky celý den jsem vlastně vedl, ale nakonec to nevyšlo. Nedá se nic dělat, takový je sport,“ říkal v cíli Michal Schlegel.

k te u zemeke

Polovina jezdců ze skupiny spolupracovala, druhá se jen vezla. Na vrchařské prémii na Rejvízu měli uprchlíci náskok minuty, později narostl až na 2:10. Snaha francouzských cyklistů únik zlikvidovat vycházela vniveč, hodně tempařské práce na čele odvedli Ťoupalík a Kalojíros. K Francouzům se ale v pelotonu postupně přidali Italové i Britové a náskok se začal tenčit.

Přesto ještě na poslední vrchařské prémii na Vidly byl náskok - již jen desítky statečných - kolem minuty a to již vše na jednu kartu vsadil Schlegel, který udával tempo, ale bohužel zůstal dost osamocen. Naopak spolupráce pronásledovatelů nesla umazávání náskoku, až osm kilometrů před cílem uprchlíky dostihli.

ichajl michalj

To, že se v úniku objevil Schlegel tak brzo, v plánu neměl. „Měl jsem v úmyslu zaútočit až v  závěrečných kopcích, ale když se situace tak vyvinula, tak jsem to zkusil. Proto cítím zklamání, jel jsem na celkové prvenství. Loni jsem zde nebyl v dobré formě, letos naopak ano. S výkonem jsem spokojen, ale škoda že to nevyšlo,“ dodal Schlegel.

ten frantaaaa

Francouz David Gaudu po projetí cílem věděl, že má vyhráno.

Když osm kilometrů před cílem byli uprchlíci pohlceni, tak bylo prakticky jasné, že prvenství si již nenechá ujít Gaudu. Ve výjezdu před lázeňský dům Priessnitz měl nejvíce sil Lambrecht, ale s rukama nad hlavou projel cílem na čtvrtém místě i Gaudu.

„Chtěli jsme útočit, ale čekal jsem, že ujede menší skupina. Vítězství Michala bylo strašně blízko, ale zůstal tam sám. Mrzí mě, že mu nepomohli kolegové z národního týmu. Celou sezonu jezdí výborně, ale zde se s formou rozhodně nepotkali,“ řekl trenér reprezentace Tomáš Konečný.

 

ti newjwke

Tři nejlepší v konečném pořadí: zleva druhý Brit Tao Geoghegan Hart, vítězný Francouz David Gaudu a třetí Švýcar Kilian Frankiny.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.