SuperCycling.cz

Šampión Kreuziger na olympiádu nepojede!

26. 6. 2016, 14:47

Ta zpráva je hodně nečekaná! Čerstvý mistr republiky Roman Kreuziger chybí v nominaci české reprezentace na olympijské hry do Ria, kde měl být jedním z lídrů čtyřčlenné sestavy.

k-te-nominacccee

Reprezentační trenér Tomáš Konečný oznámil po mistrovském závodě v Kyjově nominaci, v níž jsou: Leopold König (Sky), Zdeněk Štybar, Petr Vakoč (oba Etixx-Quick Step) a Jan Bárta (Bora-Argon 18) s tím, že König a Bárta pojedou i časovku.

„Bylo to nesmírně těžké rozhodování, protože výborných závodníků máme víc,“ prohlásil Tomáš Konečný.

„S Romanem jsme se o tom bavili a ten konečný verdikt vyšel z nějaké diskuze. Má strašně náročný program. S týmem ho teď čeká Tour, kde pojedou o vítězství, měl by jet i Vueltu a sám uznal, že by bylo těžké všechno skloubit. Proto jsme došli k závěru, že v nominaci nebude,“ prozradil reprezentační trenér.

Původně se čekalo, že Černý Petr připadne po čtvrtku Bártovi. König si díky titulu v časovce zajistil letenku do Ria a druhý Bárta musel čekat.

ti ti jojo

Všichni tři medailisté z časovky Jan Bárta, Leopold König i Petr Vakoč pojedou do Ria. V sestavě je doplní ještě Zdeněk Štybar.

Kreuziger by měl na těžkém okruhu silničního závodu v Riu daleko větší šance než Bárta, který o sobě na podobných akcích dal vědět většinou tím, že skočil do úniku. Ovšem nakonec dopadlo všechno jinak.

Do silničního závodu skočí König, Štybar, Vakoč a Bárta s jasnou taktikou. „Jediným lídrem bude Leo König, který má z našich kluků na té trati největší šanci uspět. Proto bude celá taktika postavena na Leovi,“ uvedl Konečný.

Nominace na Rio

Silniční závod: Leopold König, Zdeněk Štybar, Petr Vakoč, Jan Bárta

Časovka: Leopold König, Jan Bárta

„Nebylo to ani trochu lehké rozhodnutí, vždyť olympiáda je jen za jednou za čtyři roky,“ řekl Kreuziger. „Velmi mě mrzí, že do Ria nepoletím, ale tohle bylo od Tomáše Konečného to nejrozumnější řešení. Tým, který pro olympiádu vybral, je velmi nadějný - a správně je postavený na Leovi jako lídrovi,“ přiznal mistr republiky.

„Jsem rád i za Honzu Bártu, díky kterému má Česko na hrách dvě místa v časovce. Zdeňku Štybarovi naposledy těsně utekla olympiáda v Londýně, proto mě těší, že ji zažije nyní, navíc v prvním závodě celých her, kde se bude udělovat medaile. A Petr Vakoč je velkým příslibem české cyklistiky. Bude pro něj jen dobře, aby zažil olympijskou atmosféru.“

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.