SuperCycling.cz

Saganománie v Teplicích. Po defektu skončil čtvrtý

1. 5. 2016, 18:17

Druhý závod Českého poháru v cross country horských kol v Teplicích zachvátila Saganománie! Tisícovky lidí se přišly podívat na slovenského fenoména Petera Sagana, který nakonec vybojoval čtvrté místo.

saganomanie-1

Šestadvacetiletý Sagan dokončil svou krátkou misi na horských kolech a vybojoval si důležité UCI body. Po pádu v Grazu se oklepal a s teplickým závodem byl spokojený, a i když má v podstatě dovolenou, energií tedy rozhodně nešetřil.

Ještě více než hodinu po dojezdu závodu rozdával trpělivě fanouškům před svým obytným vozem kartičky, pózoval pro společné fotografie a podepisoval dresy.

CP XC Teplice mtbs 09

A jak viděl samotný závod? „Po pádu v Grazu před týdnem jsem si v prvním kole dával pozor, abych úvod nepřepálil. Následně jsem trošku zvolnil. Říkal jsem si, že se budu držet na druhém místě, jenže jsem měl defekt předního kola. Tak jsem si dával pozor, abych hlavně nespadnul,“ popisoval Sagan.

Ve sjezdu na asfaltu jsem byl proto velmi opatrný, aby nesundal gumu. „Další sjezd jsem dokonce vedl, a pak do kopce jel jen volně. Když jsem začal měnit kolo, byl jsem šestý. Ztratil jsem hodně vteřin. Myslel jsem, že bych mohl dojet třetí nebo čtvrtý. Na konci mi trošku docházely síly, ale i tak jsem spokojený. Neudělal jsem technickou chybu, nespadnul a rameno zhmožděné při pádu v Grazu mě nebolelo, takže vše super.“

CP XC Teplice mtbs 03

Po závodě znovu zopakoval, že zatím stále není rozhodnutý, zda by chtěl na horských kolech startovat na OH v Riu. „Je moc brzy, abych se rozhodoval o olympijských hrách. Trať pro silniční olympijský závod jsem si byl projet osobně a je na mě moc těžká. Zatím nevím. Určitě existuje možnost, že se silničního závodu nezúčastním,“ pravil mnohoznačně.

Měl hlavně dobrý pocit ze svého bikového vystoupení v Teplicích. „Jsem rád, že jsem se tady zabavil a dojel do cíle v pořádku. Trať mi seděla více, než v rakouském Grazu, kde jsem startoval před týdnem. Pochopitelně mě mrzí defekt, který mě postihl. Ale to jsou prostě závody. Udělal jsem maximum a jsem moc spokojený,“ podotkl Sagan.

Dnes se ještě zastavil doma na Slovensku, kde se jako čestný host zúčastnil jednoho z dětských závodů, v příštích dnech už pocestuje do USA, kde ho od 15. května čeká závod Kolem Kalifornie. 

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.