SuperCycling.cz

Rus Kazanov ovládl královskou etapu ZMJ

8. 5. 2016, 08:27

Vítězem královské 3. etapy Závodu míru juniorů se stal ruský reprezentant Jevgenij Kazanov. Do cíle v německém Altenbergu přijel zcela osamocen a mohl si v klidu vychutnat svůj triumf. Novým lídrem se však stal Američan Christopher Blevins, který může po loňské premiéře krajana McNultyho získat pro svou zemi historicky druhé prvenství na ZMJ.

Ruský vítěz etapy Jevgenij Kazanov.

Ruský vítěz etapy Jevgenij Kazanov.

Do té doby vedoucí Francouz Alexys Brunel totiž přijel takřka po čtyřech minutách na šestadvacáté příčce. „Je to jako sen. Samozřejmě jsem si strašně přál získat žlutý trikot, ale teď ho mám opravdu na sobě a věřím, že ho s mými kolegy přivezeme do cíle nedělní etapy a po roce zopakujeme celkové vítězství. Poslední etapa už nebude tak těžká jako ta dnešní, takže je to velmi blízko,“ řekl nový lídr Christopher Blevins.

americkej lidr zmmmm

Nový americký lídr Christopher Blevins.

Z Čechů skončil v etapě nejlépe 18. Jakub Otruba se ztrátou 2:30 min. na vítězného Kazanova. Průběžně je třináctý. „Chtěl jsem se prosadit do desítky a zlepšit své loňské dvanácté místo, ale příprava nebyla moc dobrá. Tři dny před startem mi sundávali sádru z levé ruky, takže to nebylo optimální. S ohledem na tuto skutečnost to samozřejmě není tak špatné, ale chtěl jsem víc a uvidíme, co s klukama ještě ukážeme v poslední etapě,“ uvedl Otruba.

Díky svému profilu a především dvěma těžkým výjezdům na Komáří Vížku, je stokilometrová 3. etapa právem označována jako královská. Ještě než se závodníci dostali do saského cílového městečka Altenberg, čekaly na ně dva průjezdy Duchcovem, po kterých přišly rozhodující dva výjezdy na Komáří Vížku. Už při prvním stoupání se startovní pole začalo dělit a právě při výjezdu na první vrchařskou prémii se ruský reprezentant Kazanov rozhod k samostatnému úniku.

otruba na trati kral

Nejlepší Čech Jakub Otruba.

Po něm šel dokonce i český reprezentant Jakub Otruba, kterého diváci mohli vidět odskočeného na třetí pozici. „První Komárka se jela v těžším tempu a nahoru nás vyjelo asi dvacet, takže tam jsem se pokusil ujet. Asi to byla chyba, protože jsem jel akorát dlouho před balíkem, což mě nakonec stálo jen spoustu sil, které mi pak chyběly při druhém výjezdu, kde mi ujela skupina pěti lidí,“ prohlásil Otruba.

ZMH vyvrcholí v neděli závěrečnou etapou na 96 km se startem a cílem v Terezíně.

ad cesi kzmj

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.