SuperCycling.cz

Prolog ZM U23 ovládl Oliveira, Schlegel ztratil 10 vteřin

1. 6. 2017, 22:55

Portugalec Ivo Oliveira zvládl nejrychleji úvodní dvoukilometrový prolog pátého ročníku Závodu míru U23 - Grand Prix Priessnitz Spa - a do páteční první etapy obleče žlutý trikot lídra. Z Čechů si vedl nejlépe Roman Lehký, který obsadil 31. místo se ztrátou sedmi vteřin. 

Portugalský vítěz prologu Ivo Oliveira.

Portugalský vítěz prologu Ivo Oliveira.

Jen o tři vteřiny více ztratil lídr české sestavy Michal Schlegel, který jede ZM U23 po náročném Giru a pokud udrží formu, patří k velkým favoritům na celkové prvenství.

„Michal zajel to, co jsme od něj očekávali. Přijel z Gira dobře rozjetý a silný by měl být především v kopcích, kde na něj spoléháme. Prolog byl na rozjetí, do pořadí nijak nepromluví,“ řekl reprezentační trenér Tomáš Konečný.

V Krnově se na start postavilo 120 jezdců z jedenadvaceti reprezentačních týmů z celého světa. Prolog skončil smolně pro nizozemského závodníka Rense Tulnera, která pás stovek metrů před cílem spadl a se zlomenou klíční kostí skončil v nemocnici.

jojoooooo

Pořadí dlouho vévodil Dán Casper Pedersen. Nakonec jej překonal jediný soupeř, a to nesmírně těsně: Oliverira byl rychlejší o pouhé 3 tisíciny vteřiny. Na stupně vítězů nejlepší duo doprovodil Lucemburčan Kevin Geniets s odstupem necelé vteřiny.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.