SuperCycling.cz

Polák Zielinski ovládl East Bohemia Tour

10. 9. 2017, 18:08

Vítězem třetího ročníku závodu East Bohemia Tour, zařazeného do seriálu UCI Europe Tour, se stal Polák Kamil Zielinski z týmu Domin Sport. Druhý v celkovém hodnocení skončil Nor Krister Hagen (Team Coop), třetí pozice patří dalšímu Polákovi Sylwestru Janiszewskimu (Wibatech 7R Fuji). Nejlepším Čechem byl 10. Jiří Polnický (Elkov Author).

gphrad1

Druhá etapa dlouhá 171 km se startem a cílem v Opočně zavedla cyklisty do Orlických hor a připravila jim náročnější horský profil. Dlouho se vpředu držela sedmičlenná skupina cyklistů, z níž se později odpoutala dvojice Jiří Polnický a Jacek Morajko (Wibatech 7R Fuji). Ačkoliv si postupně vypracovala několikaminutový náskok na pronásledovatele, jejich únik byl zlikvidován.

„Bohužel jsme v tom úniku nespolupracovali ideálně, ani ve dvojici, ani později, když nás dojela první skupina pronásledovatelů. Ve skupině nás pak sice bylo sedm, ale dostatek sil jsme měli jenom tři, což bylo málo,” posteskl si Polnický.

Do závěrečných pěti okruhů v okolí Opočna vyjel balík cyklistů pohromadě a veškeré pokusy o únik byly neúspěšné. Závěrečný spurt druhé etapy na náměstí v Opočně pro sebe uzurpoval Zielinski, který finišoval těsně před svým krajanem Janiszewským (Wibatech 7R Fuji). Třetí pozici obsadil v druhé etapě Nor Trondsen.

purgpjakia

Vítězný Zielinski si pochvaloval zejména pomoc svých kolegů. „Pro vítězství jsme odvedli stoprocentní výkon. Etapa s náročným profilem nebyla jednoduchá, ale zvládli jsme ji a při nájezdu do okruhů kolem Opočna jsme se cítili silní. Věděli jsme, že musíme zabrat na posledních kilometrech, abychom měli dobrou výchozí pozici pro spurt - a povedlo se. Jsem za vítězství opravdu rád,” uvedl polský cyklista.

Zielinski si navíc kromě žlutého dresu celkového vítěze odvezl z East Bohemia Tour také modrý dres pro nejlepšího sprintera. Titul nejlepšího vrchaře si díky vítězstvím v horských prémiích v druhé etapě zajistil Polák Jacek Morajko. Nejlepším jezdcem do 23 let se stal Dominik Neumann (Topforex Lapierre).

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.