SuperCycling.cz

Pohár v Rokycanech: týmový přebor Elkov Author

8. 5. 2018, 19:18

Čtvrtému závodu Českého poháru na silnici Kalas Cupu opět dominovali závodníci z Elkov Author, dnes snad ještě více, než kdykoli předtím. Obsadili totiž prvních sedm míst a za osmým Petrem Hamplem z Favoritu Brno dojeli další tři cyklisté královéhradeckého týmu.

kycanyhlavniiii

Zvítězil Jan Rajchart před týmovými kolegy Matějem Zahálkou a Miachelem Kukrlem. Rajchart zároveň ovládl kategorii do 23 let a Zahálka si upevnil vedení v celkové klasifikaci soutěže.

Na peloton čekalo 27 okruhů s celkovou délkou 162 kilometrů. Hned ve třetím okruhu ale peloton výrazně prořídl, a nakonec bylo klasifikováno pouze 18 závodníků, ostatní byli ze závodu odvoláni, protože okruh měřil jen 6 km.

Šestikilometrový okruh se startem v obci Těšov nepatřil profilově mezi nejnáročnější, silný vítr ho však náročným udělal. Do třetího kola se peloton držel pohromadě a ze skupiny odpadlo jen několik závodníků. Ve třetím kole ale nasadil svižné tempo tým Elkov Author, na silném větru rozdělil peloton na tři části a tím rozhodli celý závod.

kycany2

„Před startem jsme věděli, že před stoupáním do cíle je to otevřené a fouká a bude se tam rozhodovat, ale kluci za to vzali trochu dřív, než jsem čekal. Nejdřív nám tam chyběl Polňa (Jiří Polnický), tak jsme na chvíli zvolnili, ale když jsme byli kompletní, začali jsme se točit na čele,“ popsal průběh závodu jeho pozdější vítěz Jan Rajchart.

Závodníci zaostávající za vedoucí skupinou byli průběžně odvoláváni, šest kol před cílem byla nakonec z trati stažena i poslední jedenáctičlenná skupina jedoucí za první skupinou, v té době čítající 19 závodníků.

Pět kol před cílem začal být Elkov Author opět aktivní, závodníci se rozhodli neponechat nic náhodě a setřást i zbylé soupeře z jiných týmů. Do posledních čtyř kol už najížděla jako první skupina deseti závodníků ve dresu hradeckého týmu a Petr Hampl z TJ Favorit Brno, který s nimi jako jediný udržel krok. V cíli se pak ze svého prvního vítězství mezi elitou na silnici radoval mladý Jan Rajchart.

kycany3

„Jsem tu domácí, bydlím jen pár kilometrů odtud a už před startem jsem z kluků cítil, že by chtěli, abych tu vyhrál, takže je to hlavně jejich zásluha. Pro mě je to zatím největší úspěch. Začátek sezóny se mi moc nevydařil, měl jsem tam pády, ale věřím, že mě to vše posunuje a dostanu se do nominace na Závod míru,“ dodal Rajchart.

Po čtyřech závodech v průběžném vedení zůstává Matěj Zahálka (Elkov Author) v elitní kategorii, Jakub Otruba (Elkov Author) v kategorii do 23 let a dres pro nejlepšího nováčka zůstává Karlu Tyrpeklovi (Pardus-Tufo Prostějov).

Výsledky najdete ZDE.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.