SuperCycling.cz

Paráda Čechů na Czech Tour: Černý vede!

13. 8. 2017, 08:26

Ve znamení skvělého vystoupení českých cyklistů se nesla královská etapa Czech Cycling Tour z Mohelnice do Šternberku. Vyhrál ji Josef Černý z týmu Elkov Author před Janem Bártou (Bora-Hansgrohe). Čtvrtý navíc skončil Jan Hirt (CCC Sprandi Polkowice). Černý pak oblékl dres lídra!

pepavyh

Elkov Author vyslal hned v úvodu etapy do úniku zkušeného Tomáše Bucháčka, se kterým jeli Mathias Krizek (Tirol Cycling Team), Michele Scartezini (Sangemini  MG.K Vis) a Andrej Vasiljuk (Kolss Cycling Team). Kvarteto si rychle vypracovalo náskok, který narostl až na čtyři minuty. Na vrchařských prémiích kraloval Bucháček, druhými místy hájil trikot nejlepšího jezde této soutěže ukrajinský jezdec.

buchpuk

Na čele pelotonu udávali tempo jezdci Bora-Hansgrohe a především CCC Sprandi Polkowice, zatímco závodníci Elkov Author jeli v klidu a situaci kontrolovali. Ještě v jesenických kopcích peloton ztrátu stáhl a při prvním průjezdu ze tří na okruh ve Šternberku uprchlíky dostihl.

Hned v prvním kopci unikla trojice jezdců a opět v ní byl zástupce Elkov Author, tentokrát Pawel Cieslik. Tato akce ale měla krátkého trvání, protože se na vedoucí trio dotáhl Jan Bárta.

ilkkkkk

Ten si v závěru počínal velmi aktivně, ale oproti soupeřům měl minimální podporu. V závěrečném stoupání opět nastoupil Bárta, ale za ním se udržel jen Černý a získali minimální náskok na kvarteto pronásledovatelů, který udrželi až do závěrečného spurtu.

V něm měl více sil Černý, což jej posunulo do čela průběžné klasifikace o sedm vteřin před Bártu a Slovince Jana Tratnika z CCC Sparndi Polkowice.

pepliiiii

„Vysunutí Toma (Bucháčka) bylo plánované, protože potom jsme uprchlíky nemuseli sjíždět. Já se dnes cítil velmi dobře a pod kopec na okruzích jsem přijel plný síly. Když zaútočil Bárta, tak jsem si to pohlídal, do cílové rovinky vjel na čele a pak to již nebyl žádný problém,“ řekl Josef Černý a pokračoval. „Být lídrem na domácím závodu je pro mě velká čest a doufám, že to dotáhnu až do cíle.“

S druhým místem byl celkem spokojen Jan Bárta, ale... "Bohužel zde nemáme zdaleka nejsilnější tým, a když jsou v něm čtyři sprinteři, tak jsem podporu moc neměl, ale kluci se snažili jet na mě. CCC i Elkov Author zde mají silnější týmy. V závěru jsem zkusil nastoupit, ale Černý si mě dojel, a když se na pětistovce dostal přede mne, tak již nebylo, jak jej předstihnout,“ řekl Bárta.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.