SuperCycling.cz

Otruba šestý v etapě, novým lídrem je Švýcar

8. 6. 2019, 07:12

Český reprezentant Jakub Otruba skončil šestý v první etapě 7. ročníku Závodu míru U23 Grand Prix Priessnitz spa z Jeseníku do Rýmařova. Vyhrál ji Švýcar Stefan Bissegger, který se stal novým lídrem.

otrubajedezm

O osudu etapy se rozhodlo velice záhy. Hned po první vrchařské prémii na Ramzovském sedle na desátém kilometru odjela z pelotonu sedmička jezdců a vydržela spolu v úniku až do cíle. Byli v ní Bissegger, Otruba, van den Berg (Niz.), Campos (Port.), Bugge Urianstad (Nor.), Rakušan Camper a Dán Jorgensen, který jako jediný v závěru nestačil a odpadl.

Při nájezdu na čtyři okruhy dlouhé 12 kilometrů měli uprchlíci k dobru 3:05. Početný peloton sice v každém okruhu něco ze ztráty umazal, ale při nájezdu do posledního kola měl odstup 2:10 a bylo téměř jisté, že jezdci z úniku budou slavit.

svacccovedee

V posledním kole se náskok ztenčil o další minutu, ovšem spurt o etapový vavřín patřil uprchlíkům. Nezapojil se do něj Otruba, který mírně zaostal a přijel o pět vteřin později. Druhý skončil van den Berg a třetí Campos. V hlavním poli přijeli se ztrátou 1:09 prakticky všichni čeští jezdci.

„Původní plán byl, že v každé skupině bychom měli mít někoho z týmu. Po první vrchařské prémii najednou zůstalo vepředu pět lidí ze silných týmů a já to měl k nim nejblíže, takže jsem si je docvakl. V úniku jsme spolupracovali, i když já v závěru trochu již šetřil síly. Na spurt jsem původně také myslel, ale soupeři byli prostě lepší. Tento závod není tak dlouhý, takže by mi síly v dalších etapách chybět neměly,“ řekl Otruba.

Spokojen byl po etapě reprezentační kouč Tomáš Konečný. „Kluci měli být aktivní, aby potom nemuseli dojíždět nějaký únik. Vepředu byla velká skupina a myslím, že třeba Francouzi či Belgičané to podcenili a na okruzích se takový náskok pak těžko sjíždí. Z našeho pohledu to dopadlo dobře, máme člověka v pořadí a před sobotou jsme se s mechanickým vozem posunuli hodně dopředu, což může být velmi důležité.“

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.