Okolo jižních Čech vyhrál Kukrle

9. 9. 2018, 19:47

Poslední etapa závodu Okolo jižních Čech UCI 2.2 zamíchala celkovým pořadí a celkovým vítězem se nakonec stal Michael Kukrle z týmu Elkov Author.

SetWidth680-kukyvyhral-jc

V prvním kopci poslední etapy, která se jela na na trase České Velenice - Jindřichův Hradec a měřila 150 km, vzal tempo do svých rukou team Vorarlberg, ke kterému se připojil ještě Wibatech a začala selekce.

Těžký pád Kaňkovského

Po první vrchařské prémii tak zůstalo na čele 29 závodníků, za kterými se snažili dostat ještě ostatní jezdci. Mezi nimi byl i Alois Kaňkovský, jenž už se dotáhl k čelní skupině, ale ve chvíli, kdy rozhodčí odklonili kolonu, zabrzdil před ním mechanický vůz týmu z Příbrami a Kaňkovský v plné rychlosti prorazil zadní sklo. Z hrůzostrašné srážky, ze které nezůstalo v kupě ani kolo ani helma, vyvázl naštěstí pouze s otřesem mozku a šesti stehy na krku.

oupadaaa

Ze skupiny na čele následně před druhou vrchařskou prémií na 75. km nastoupili Paterski s Janizsewskim z Wibatechu a k nim se připojili Michael Kukrle s Belgičanem Dewulfem z Lotto Soudal a Němcem Steimlem z Vorarlbergu.

Skupina si rychle vytvořila náskok, který se vyšplhal na 4 minuty. Kukrle, který v té době byl virtuálně ve žlutém dresu, si hlídal svou pozici. V závěru už bylo jasné, že uprchlíci dojeti nebudou a zmíněná pětice si jela pro vítězství.

Kukrle etapu dokončil na čtvrtém místě a jasně si dojel pro celkové vítězství v tomto UCI závodě. „Za vítězství jsem velmi rád a cením si ho. Škoda, že je pokažené nehodou Aloise, který snad bude rychle v pořádku,“ uvedl Kurkle. O vítězství ve sprinterské soutěži Elkov Author sice smolně přišel kvůli pádu Kaňkovského, ale zvítězil alespoň v týmové soutěži.