SuperCycling.cz

Nosková slaví double, vyhrála i silniční závod

24. 6. 2017, 21:43

Vítězkou silničního závodu na společném mistrovství ČR a SR se v Žiaru nad Hronom stala Nikola Nosková, která háji barvy týmu BePink Cogeas. O svém triumfu rozhodla v závěrečném spurtu vedoucí osmičlenné skupiny a po vítězství ve čtvrteční časovce slaví double.

noseknahoruu

Druhou příčku brala na konci závodu dlouhého 82,5 km Lucie Hochmann z Dukly Praha, třetí její týmová kolegyně Jarmila Machačová. Právě Machačová získala na šampionátu také druhou medaili po stříbru z časovky.

Nosková si hlídala všechny ataky soupeřek a vsadila na závěrečný spurt, který vyhrála. „Byla tu velká převaha Dukly. Když jsem si v pátek projížděla trať, tak jsem si říkala, že tu není žádný větší kopec, kde by se dalo ujet. Myslela jsem, že se ani balík nerozdělí. Jak odjela Lucka (Hochman), tak jsem byla docela naštvaná, protože jsem si odtáhla celé kolo sama, abych ji sjela. Bylo celkem logické, že Dukla ji dojíždět nebude. Naštěstí se to povedlo a pak už se docela spolupracovalo,“ popsala Nosková pro web Českého svazu cyklistiky.

Teď ji čeká ženské Giro d´Italia, následně tréninkový kemp v Livingu a poté bude svou přípravu směřovat k mistrovství Evropy, kde má velkou šanci na úspěch vzhledem k tomu, že je letos rozdělen závod žen U23 a Elite.

V juniorkách zvítězila Kamila Janů (KH Tour – BH Bikes team), která se zaměřuje více na horská kola a společně se druhou Terezou Švihálkovou (KC Kooperativa Jablonec n. Nisou) přijela v první skupině. O dvě minuty pak zaostala třetí Markéta Hájková (SKP Duha Lanškroun).

„Silnice mě baví a chtěla jsem mít medaili, ale v titul jsem moc nevěřila, protože jsem v juniorkách teprve prvním rokem a okruh mi moc neseděl. Potřebovala bych asi větší kopce,“ řekla pro svazový web šampiónka.

Nečekaným majitelem titulu mezi juniory se stal Hynek Palička (ACK Stará Ves nad Odřejnicí). Do cíle dojel osamoceně se Slovákem Štočkem. Druhý v českém šampionátu skončil Karel Tyrpekl (Profi Sport Cheb), třetí byl Daniel Rybín (Mapei Merida Kaňkovský).

„Je to jeden z mých největších úspěchů, kterých jsem zatím dosáhl. Po nepovedené časovce, kde jsem svlékl galusku, jsem do toho chtěl dát všechno,“ řekl šampión.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.