SuperCycling.cz

Na Dlouhých stráních zvítězil Švýcar Hirschi

2. 6. 2018, 22:20

Královskou etapu letošního Závodu míru U23 Grand Prix Priessnitz spa, která vedla z Krnova na Dlouhé stráně, vyhrál švýcarský reprezentant Marc Hirschi. Trikot vedoucího jezdce závodu si ale udržel dnes v cíli osmý Ital Samuele Battistella. Na Hirschiho má náskok osmi vteřin.

picarvyhral

Z českých jezdců byl opět nejlepší Jakub Otruba, který projel cílem čtyřiadvacátý a stejné místo mu patří i v průběžném hodnocení. Nabral ale velkou ztrátu 3:42 min. Další naši jezdci skončili hluboko ve výsledkové listině, takže to z českého pohledu bylo spíš zklamání.

Na závodníky čekalo dnes nejprve ,,klidných" 110 kilometrů až do Loučné nad Desnou, ale v závěru dvě stoupání po nejdelším českém kopci k přečerpávací stanici na Dlouhé stráně.

Ještě pod první stoupání přijel peloton prakticky pohromadě, ale potom se začalo závodit hodně ostře. Pole se bleskově natáhlo, rozdělilo a vepředu zůstalo pohromadě kolem třiceti jezdců, bohužel nikdo v barvách české trikolóry. Kolem čtyřicátého místa vyjel na první horskou prémii Otruba, ale ztrácel již přes minutu.

dajrectddd

Ve sjezdu se ovšem na vedoucí hlavní skupinu dokázal dotáhnout, ale hned v úvodu závěrečného stoupání opět začal zaostávat. Někteří ze závodníků však své tempo přepálili, a tak se nejlepší český jezdec dokázal posunout do poloviny třetí desítky, na nejlepší ale byla jeho ztráta téměř čtyři minuty.

„Jsem spokojen, řekl bych hodně spokojen, výše jsem rozhodně nemyslel. V prvním stoupání jsem si jel svoje tempo a ve sjezdu dotáhl na čelo. Ve druhém náročném stoupání jsem si držel svoji taktiku, jel své tempo a myslím, že to dopadlo dobře. Snad jsem nepřišel o všechny síly do závěrečné nedělní etapy,“ řekl Jakub Otruba.  

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.