SuperCycling.cz

Modolo vyhrál etapu v Uničově, do žlutého Wippert

12. 8. 2016, 20:55

Dvojice týmů WorldTour Lampre-Merida a Cannondale-Drapac zatím vládne osmému ročníku Czech Cycling Tour. Druhou etapu z Olomouce do Uničova dlouhou 177 kilometrů vyhrál ve spurtu prakticky celého startovního pole skvělý italský sprinter Sacha Modolo z Lampre před Nizozemcem Wouterem Wippertem (Cannondale). Ten se po zisku bonifikačních vteřin dostal do průběžného vedení závodu.

sasa-jede

V něm vystřídal po první etapě ve žlutém jedoucího svého týmového kolegu Sebastiana Langevelda. Z českých závodníků si vedl nejlépe Alois Kaňkovský z celku Whirlpool Author. Již po čtvrteční časovce říkal, že dnešní etapa je jediná pro sprintery, a že by chtěl v Uničově vylepšit své loňské čtvrté místo. Do elitní desítky se sice dostal, ale útok na etapový vavřín se nekonal. Byl sedmý.

„Posledních patnáct kilometrů mě stálo strašně moc sil a ty ve spurtu chyběly. Kluci jsou spíše vrchaři a do mlýnice v závěru nejdou. Není to jako na Českém poháru, zde jsou jiní jezdci. Kdyby mě tým dovezl do poslední zatáčky na dobré pozici, tak by to možná vyšlo, ale skákat z vláčku do vláčku sám je strašně vysilující,“ říkal v cíli Alois Kaňkovský.

kanondejl sjizdi

„Etapa probíhala celkem podle předpokladů, ale čekal jsem, že silné týmy za to vezmou víc a peloton se více na terezínech roztrhá. Já navíc v závěru chytil díru a musel jsem si dojíždět nejlepší,“ prozradil  Kaňkovský.

Již na patnáctém kilometru odjela šestice van Luik (Niz.), Cavagna (Fr.), Malaguti (It.), Walsleben (Něm.), Stachowiak (Pol.) a Rus Ovečkin. Již na první rychlostní prémii na dvacátém kilometru měla k dobru skoro tři minuty a postupně její náskok narostl ke čtyřem minutám. Na čtyřech vrchařských prémiích si vedl nejlépe cyklokrosař Walsleben a to jej vyneslo do čela vrchařské soutěže o bod před Malagutiho.

k uniku cavana

Na závěr čekaly jezdce tři jedenáctikilometrové okruhy v okolí cílového města, kam přijeli uprchlíci s náskokem 3:40 min., ale to již mezi nimi nebyl Walsleben, v prvním kole pak odpadl Ovečkin. Zbylá čtveřice sice odolávala, ale proti skvělé stíhací jízdě především osmičky cyklistů Cannondale šanci neměla.

Do předposledního kola vjížděla ještě s náskokem 1:10, ale o ten velice rychle přišla, a tak bylo jasné, že podle očekávání bude rozhodovat hromadný spurt a v něm potvrdili svoji roli favorité.

spurt modola

Češi tak budou mít ve třetí sobotní etapě v držení opět jeden trikot, patřící nejlepšímu českému jezdci. Tím je opět František Sisr ze stáje Klein Constantia. Na toho měli jeho spolujezdci v závěru jet a pomoci mu do spurtu. „Ale nevyšlo to. Přestalo foukat a na spurt celého hlavního asi nejsem ten správný. Zítra bude naše taktika směřovat k pomoci Michalu Schlegelovi, který je v kopcích hodně silný,“ řekl Sisr.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.