SuperCycling.cz

ME doma: hvězda Nosková i další skvělé výkony

16. 7. 2018, 12:36

Mistrovství Evropy kategorií U23 a juniorů v České republice je minulostí. Česká reprezentace se v Brně i Zlíně blýskla několika skvělými výsledky v čele s famózní Nikolou Noskovou, která získala titul v silničním závodě a k němu přidala bronz z časovky žen U23!

noskova-vdresume

Nosková, závodnice týmu Bepink, nastoupila v silničním závodě už ve druhém okruhu, od čtvrtého jela na čele sama a zaslouženě vyhrála.

„Závod mi výborně sedl, trať mi vyhovovala. Neměla jsem žádnou krizi, v podstatě jsem si jen jela svoje tempo. Ke konci už jsem se snažila odpočívat ve sjezdu a na rovině pod ním, abych to vydržela až do cíle. Tomu, co se vlastně děje jsem začala věřit až na horizontu před cílem, jsem moc šťastná, je to zatím můj největší úspěch v kariéře,“ řekla Nosková pro svazový web.

noskova mistrn+ME

První medaili, bronzovou, získala v časovce se startem i cílem u brněnské přehrady. Nikola ihned po svém průjezdu cílem putovala na křeslo pro průběžně vedoucí závodnici a zůstala v něm téměř až do samého konce. Teprve mezi posledními startujícími se našly dvě závodnice, které její čas předčily. Noskové nakonec patřilo skvělé třetí místo, Tereza Korvasová obsadila 14. příčku.

„Trať mi vyhovovala, od začátku to bylo stoupání do tahu. Nedalo se ale nikde moc oddechnout, i ze sjezdu musel být člověk ostražitý. Jelo se mi moc dobře, poslední stoupání po obrátce už trochu bolelo, ale myslím, že jsem ten závěr zvládla. Medaili jsem rozhodně nečekala, časovku jsem brala jako rozjetí před silničním závodem, takže jsem příjemně překvapená,“ řekla ke svému úspěchu Nosková.

noscasome

Otruba těsně čtvrtý

Jen kousíček chyběl k medaili Jakubu Otrubovi v časovce mužů U23. Nakonec vybojoval vynikající čtvrté místo, od placky ho dělilo pouhých 1,3 sekundy.

„Byl to určitě dobrý výkon, medaile byla hodně blízko. Mrzí mě, že mi tak těsně utekla, ale v kategorii do 23 let budu ještě dva roky, pořád je kam se posouvat. Mým nejvyšším cílem přitom byla první desítka, před závodem jsem nepomýšlel, že bych se mohl umístit tak vysoko,“ řekl Otruba.

otrubamecasovkaa

„Byli jsme domluvení, že to Kuba rozjede pomaleji a bude postupně zrychlovat. Na prvních mezičasech tak nepatřil mezi nejlepší, ztrátu ale postupně doháněl. Věděli jsme, že na průběžně vedoucího závodníka na posledním mezičase ztrácí sedm vteřin, povzbuzovali jsme ho do vysílačky a šest sekund se nám podařilo stáhnout, škoda té jedné vteřiny. Musím ho ale pochválit, jel opravdu výborně, je to výborný výsledek,“ uvedl reprezentační trenér Tomáš Konečný.

Richardu Holcovi, který se dostává do formy po vleklé nemoci, časovka příliš nesedla a obsadil 21. místo.

Ťoupalík šestý, Vacek byl zklamán

V silničním závodě mužů U23 skončil nejlépe z Čechů Adam Ťoupalík šestý, Otruba dokončil závod na 22. pozici.

„Od prvního kola se každý kopec jel velmi rychle. Byl to jeden z nejtěžších závodů, který jsem kdy jel i přesto, že nebyl tak dlouhý. V kopci jsem na nejlepší nestačil, ale snažil jsem se jet chytře, abych vydržel až do konce,“ okomentoval svůj výkon Adam Ťoupalík.

toupevropamee

V silničním závodě juniorů jsme měli velkého adepta na medaili v Karlu Vackovi. Už v prvním kole ujel všem největší favorit závodu Belgičan Remco Evenepoel a po vítězství v časovce si dojel pro druhý evropský titul, navíc s náskokem téměř deseti minut.

Vacek nakonec skončil pátý. Se svým umístěním ale spokojen nebyl. „Chtěl jsem vyhrát, nebo aspoň dosáhnout na medaili. Evenepoel mě zaskočil svým brzkým útokem. Výsledek je pro mě zklamáním, snad to napravím na mistrovství světa,“ řekl Vacek.

vacekmeeunas

Velmi dobrý výsledek zaznamenala v silničním závodě juniorek Veronika Jandová, když dojela sedmá, Tereza Sásková skončila o dvě místa za ní. „Cítila jsem se dnes dobře, nedostavila se ani žádná krize, závod jsem si docela užila. V závěru jsem zkoušela nastoupit, bohužel to ale nevyšlo. Byl to jeden z mých prvních velkých závodů, takže i tak jsem spokojená,“ citoval svazový web závodnici Favoritu Brno.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.