SuperCycling.cz

LAWI TOUR CLASSIC 2017 se blíží

22. 8. 2017, 07:17

Letní sezóna nezadržitelně vrcholí a to znamená jediné: vaše oblíbená „prachovka“  Lawi Tour Classic je opět za dveřmi. Vězte, že zažijete vše, na co jste již zvyklí a k tomu něco navíc. Závod startuje 3. září ve Vinařicích v 10.30.

lt1

Na 90 kilometrech závodníci přejedou 9 prašných nebo dlážděných sektorů o celkové délce 9 km. Největší chloubou letošní LTC se bezpochyby stane dlážděný sektor zvaný „Za Kovárnou“.

Toto výživné  stoupání v Dobrovici měří pouhých 320 m, místy však dosahuje až 21% stoupání a povrch není nic jiného, než poctivá dlažba, která pamatuje již mnoho lidských generací. Sektor je navíc poměrně úzký a pojede se hned dvakrát. Dá se tedy očekávat, že dojde k lámání chleba právě na tomto úseku, který se zvedá od budovy bývalé kovárny, podle níž dostal svůj název.

ltlogo

Další zajímavostí pro závod tohoto ražení bude 600 m dlouhé prašné stoupání do Kobylnice. Sektor od loňska sice žádné změny nedoznal, ponese však nový název „Cesta Marie Terezie“. V roce 2016 byla totiž právě na tomto místě přímo během závodu LAWI TOUR CLASSIC v prachu na cestě nalezena starodávná mince z roku 1769, tedy z doby vlády zmíněné panovnice.

Součástí LTC je také samostatná kategorie s názvem GRAVEL TROPHY. Start v této kategorii je určen pouze pro kola se šířkou pneumatik minimálně 32 mm. Kategorie je tedy určená především gravel a cyklokrosovým kolům. Zdůrazňujeme, že všechny ostatní kategorie jsou určeny pro běžná silniční kola.

Závěrem ještě doplňujeme důležitou informaci. Oproti dosavadním ročníkům se závod nekoná v sobotu ale, v neděli. Zapište si tedy do diáře datum 3. 9. 2017. Start v 10.30 ve Vinařicích pod zámkem.

Veškeré info najdete na webu závodu.                                                             

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.