SuperCycling.cz

Kyjov uvidí v akci všechny české hvězdy i Sagana

31. 5. 2016, 07:10

Plejádou hvězd české a slovenské cyklistiky bude letošní společné mistrovství ČR a SR, které koncem června uvidí Hodonín a Kyjov. Půjde nejen o tituly, ale i o nominaci na olympiádu do Ria, kde má Česko dvě místa na časovku a čtyři na silniční závod.

sagan-k-mr-kyjov

Společné mistrovství České a Slovenské republiky v cyklistice odstartuje ve čtvrtek 23. 6. časovkou v Hodoníně. V sobotu 25. 6. se šampionát přesune do Kyjova na tradiční okruh v délce bezmála 21 kilometrů, který mají mnozí závodníci a diváci v paměti ze šampionátu z roku 2010.

V sobotu budou v Kyjově o tituly bojovat junioři, juniorky a ženy, v neděli elita společně s U23. Nejsledovanější silniční závod kategorie mužů a mužů do 23 let se nakonec pojede společně v neděli 26. 6. Závodníci se musí poprat s celkovým převýšením přes 3200 metrů na 185 kilometrech. Netradičně bude start v brzkých ranních hodinách, kvůli plánovanému televiznímu přenosu ze závěru závodu již v 8.15!

profil mokruhu kyjuuvv

Profil těžkého okruhu pro silniční závod.

Jak už jsme zmínili, na startu se představí kompletní česká špička, což v minulých letech nebylo vždy pravidlem.

Fanoušci se tak mohou těšit na obhájce titulu Petra Vakoče, jeho kolegu z Etixx-Quick Step Zdeňka Štybara, dále Romana Kreuzigera (Tinkoff), Leopolda Königa (Sky), chybět nebudou Jan Bárta (Bora-Argon 18), Jan Hirt, Josef Černý (oba CCC Sprandi Polkowice), Karel Hník, Jiří Polnický (oba VERVA ActiveJet) a elita z domácích týmů v čele s Whirlpool Author.

ad vako kyjov

Takhle si Petr Vakoč dojel pro český titul vloni v Žilině.

Obrovským tahákem je účast slovenské megastar Petera Sagana (Tinkoff), úřadujícího mistra světa a vítěze letošních Flander, startovat by měli i jeho kolegové z týmu, bratr Juraj, Erik Baška a Michael Kolář.

casovka hodnonke

Trasa mistrovských časovek.

Co organizátoři nachystali pro fanoušky? V nejtěžší pasáži okruhu, v tzv. Strážovském kopci (Babí lom), bude pro diváky připravena fanzóna s velkoplošnou obrazovkou a bohatým občerstvením. Další fanzóna s velkoplošnou obrazovkou bude v prostoru startu a cíle v Kyjově na Masarykově náměstí.

Všechny podstatné informace najdete na webu i facebookovém profilu šampionátu.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.