SuperCycling.cz

Kukrle vyhrál doma královskou etapu Czech Tour!

11. 8. 2018, 22:08

Michael Kukrle z týmu Elkov Author vyhrál královskou etapu Czech Cycling Tour, která vedla z Mohelnice do Šternberku a měřila 178 km. Žlutý dres lídra bezpečně uhájil Rakušan Riccardo Zoidl ze stáje Felbermayr Simplon Wels, když skončil druhý se ztrátou 2 vteřin.

kukyvyhraldoma1

„Tohle vítězství je pro mě asi zatím nejvíc, co jsem dokázal. V posledním kole jsem si začal věřit, ale ne na vítězství. Až když jsem ve sjezdu dojel Zoidla, tak to bylo nadějnější. Bydlím v Hanušovicích, ve Šternberku jsem se narodil a bylo znát, že to tu mám hodně najeté. I proto pro mě to vítězství hodně znamená,“ říkal v cíli nadšený Michael Kukrle.

trikotisternb

Druhým nejlepším Čechem v etapě byl Daniel Turek (Israel Cycling Academy) - dojel na dvanáctém místě s odstupem pěti vteřin, ale v průběžném pořadí je nejlepším Čechem na desátém místě a do závěrečné etapy nastoupí v trikotu firmy Prim / Media Walk pro nejlepšího českého cyklistu.

Na závodníky čekalo celkem osm vrchařských prémií s celkovým převýšením 4282 metrů, což jasně značilo, že to bude hodně těžká prověrka. Již na prvním stoupání na Dlouhé stráně uniklo z hlavního pole sedmnáct jezdců, když úniky vyprovokoval nejzkušenější jezdec ve startovním poli Tomáš Bucháček (Elkov Author). I v úniku si počínal velmi aktivně, za což byl nakonec odměněn trikotem aktivity v barvách Ondrášovky.

chacekoo

Na vrchařských prémiích dominoval Ital Marco Maestri (Bardiani CSF) a za ním pravidelně projížděl Němec Sebastian Baldauf (WSA Pushbikes). Ten byl v úniku i v pátek a bezpečně si udržel trikot nejlepšího vrchaře partnera firmy Emco.

Uprchlíci si neustále udržovali náskok kolen dvou až tři minut. Víc jim peloton nepovolil a při vjezdu do cílového města, kdy jezdce čekaly ještě tři desetikilometrové okruhy, již byla vepředu jen osmička nejstatečnějších. Ale ani ta nevydržela.

ilusccc

Rozhodovalo se až v posledním okruhu. Ve stoupání na Ecce Homo se vepředu vytvořila pětice jezdců a z ní ještě dokázal odjet Zoidl, ale ve sjezdu, asi kilometr před cílem, se na něj dotáhl Kukrle. A v samotném závěru měl více sil a vybojoval etapové prvenství.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.