SuperCycling.cz

Krušnoton přilákal na start rekordní počet cyklistů

16. 8. 2017, 06:44

V sobotu se Ústeckým krajem prohnal největší silniční cyklistický maraton pořádaný na území České republiky. Zúčastnilo se ho rekordních 903 závodníků z 15 zemí!

krusnejuvodke

V 7 hod. ráno se v centru Teplic postavilo na start maratonské trasy celkem 188 vytrvalců.

Trasa závodu vedla již tradičně přes nejtěžší stoupání Krušných hor a po zdolání Svaté pětice – stoupání na Sněžník, Nakléřov, Komáří Vížku, Bouřňák a Dlouhou Louku se nevyhnula
ani kopcům Českého středohoří.

Po 250 km s převýšením téměř 5000 m byl v cíli nejrychlejším mužem pelotonu Thomas Hoffmeister (GER) z Petz Racing týmu v čase 7:48:58. Na druhém místě dojel ve stejném čase jeho týmový kolega a vítěz závodu z roku 2015 Robert Petzold (GER) a třetím v pořadí byl se ztrátou téměř 15 minut český závodník Jaroslav Hradecký z týmu SportRaces – IsaacTeam.

krusnej45

V 10 hodin zaplnilo Krupskou ulici při společném startu střední a krátké trasy celkem 715 závodníků. V čele pelotonu nechyběla ani legenda české cyklistiky, několikanásobný paralympijský vítěz a pravidelný účastník Krušnotonu Jiří Ježek, který se v letošní sezóně loučí s aktivní kariérou.

Průjezd takto velikého pelotonu Teplice dosud nezažily. Již v prvním krátkém stoupání na výjezdu z města se hlavní pole nadrobilo na mnoho skupin, které poté vystoupaly do Krušných hor.

Závodnici na střední, 180 km dlouhé trase, se po krátkém úseku v okolí Teplic připojili k 250 km maratonské trati, s níž vystoupali na Komáří vížku, Bouřňák, Dlouhou Louku a přes České středohoří dorazili do cíle.

krusnej6777

Loňské vítězství obhájil ve spurtu uprchlé dvojice Dominik Buksa (CZE) z týmu Future cycling – Ed´systém před Václavem Nežerkou (CZE) z týmu Topforex – Lapierre. S minutovou ztrátou bral 3. místo Tomáš Čer (CZE), týmový kolega vítěze střední trasy.

Nejkratší, 110 km dlouhá trasa, se vyhnula prudkým stoupáním a do Krušných hor přivedla cyklisty z Dubí lesní Sedmihůrskou cestou. Po jejich hřebenu zamířila k Flájské přehradě, sklesala přes Klíny do Litvínova a protnula město Duchcov. Nejrychleji klasifikovaným závodníkem v cíli byl Anton Benedix (GER) z týmu Picardellics Veloteam Dresden před krajanem Philippem Geisertem z týmu Magnesium Pur a Čechem Jakubem Svobodou.

krusnej78999

8. ročník Krušnotonu se opět zdárně povedl. Počasí bylo přívětivé a z ohlasu závodníků a jejich doprovodu v cíli či pár dní po závodě je patné, že Krušnoton je jedním z nejlépe organizovaných závodů v Evropě. Jeho věhlas stoupá i za hranice České republiky, o čemž svědčí účast závodníků z celkem 15 zemí. Krušnoton je zkrátka mezinárodní.

Pořadatelé děkují všem závodníkům za účast, pomocníkům za skvěle odvedenou práci a partnerům závodu za jejich součinnost a pozitivní přístup, bez kterého by Krušnoton nešlo uspořádat. Se všemi se těší opět na viděnou v Teplicích dne 11. 8. 2018 při 9. ročníku Krušnotonu. 

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.