SuperCycling.cz

Krušnoton klepe na dveře

26. 7. 2017, 18:14

Populární silniční maraton Krušnoton se startem a cílem v Teplicích má v sobotu 12. srpna na programu už osmý ročník.

krusnooo

Před 8 lety zazněl v Krupské ulici první startovní výstřel Krušnotonu. Za velmi nepříznivého počasí vyrazilo na dvě trasy (150 a 250 km) tehdy nového a neznámého maratonu 159 skalních příznivců silniční cyklistiky, z nichž úctyhodných 124 závodníků protnulo v nelidských podmínkách cílovou pásku u Sportovní haly na Stínadlech.

krusnejton1

Byl to nečekaně krušný ročník - extrémní, a Krušnoton jím začal psát od roku 2010 svůj nezapomenutelný a dnes již legendární příběh.

Od prvního startovního výstřelu ujel již mnoho tisíc kilometrů. Zažil dosti krásných ročníků, ale projel též očistcem (povodně v roce 2010) i žhavým peklem (teplota 37 stupňů v roce 2015). Posbíral mnoho cenných zkušeností, a s každým dalším ročníkem nabírá nový a nový vítr do plachet.

krusnejton2

A nabírá jej především od vás, účastníků závodu. Vnímá a slyší vaší tepovou frekvenci nejen při stoupáních na Komáří vížku, Dlouhou louku či v závěrečném spurtu do cílové rovinky. Vnímá a slyší ji především z vašich reakcí, postřehů a nadšení, kterými jej celý rok oslovujete a vzýváte. Vnímá ji, absorbuje ji a vrací ji zpět v podobě závodu, který chce být jiný než většina ostatních maratonských podniků. V závodu, který je, a vždy bude, dělán především srdcem.

Pro spousty z vás je Krušnoton výzvou k překonání sama sebe. Pro další je motivací k tréninku, pro někoho je zase vrcholem sezóny. Krušnoton je závod, který je velmi pestrý. Najdete v něm vše, co patří k silniční cyklistice.

krusnejton3

Přejeme vám, ať si závod a jeho atmosféru i letos maximálně užijete a až budete večer po závodě usínat a bilancovat nad jeho dalším ročníkem, přejeme si, ať jste plni pozitivních zážitků, nových přátelství a srdce, aby vám tlouklo radostí nad čistou krásou cyklistiky.

Veškeré informace o trasách (110, 180 a 250 km), přihlášky na závod, propozice a další zajímavosti najdete na oficiálním webu Krušnotonu. Sledovat můžete i facebookový profil závodu.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.