SuperCycling.cz

Kreuziger se těší na dovolenou, pak poletí do JAR

18. 10. 2018, 12:30

Roman Kreuziger má za sebou druhou sezónu v dresu Mitchelton-Scott. Skončila pro něj sobotní Lombardií. Byla to zároveň rozlučka s australským týmem, protože od nové sezóny bude působit ve stáji Dimension Data.

rom-dim1

S novými kolegy i realizačním týmem se blíže pozná od 11. listopadu, kdy se v Jihoafrické republice uskuteční první soustředění před novou sezónou.

„V programu jsou týmové mítinky, setkání s partnery a další věci. Program je hodně našlapaný. Mimo jiné budeme stavět kola pro africké děti v rámci charity, do níž je tým zapojený,“ prozradil Kreuziger.

Kromě nových kolegů a nového prostředí si opět bude zvykat i na nová kola, ale bude se to týkat i závodníků, kteří už v jihoafrickém týmu působili. Značka Cervélo totiž partnerství s týmem končí a jde do Sunwebu, nově budou cyklisté Dimension Data sedlat kola značky BMC.

romdim2

Kreuziger má už s předstihem z větší části jasno, jak by měl vypadat jeho závodní program v první polovině sezóny 2019. Vše bude směřovat k Tour de France, kam se vrátí po dvouleté odmlce.

Letos jel Giro. „Mám ho rád, ale protože trpím alergiemi na pyl, budu se mu v budoucnu vyhýbat a zaměřím se na Tour de France, která mi více sedí,“ přiznal Roman, na něhož v novém týmu spoléhají jako na jednoho z lídrů, tudíž by měl dostat více prostoru pro vlastní výsledky, než v Mitchelton-Scott.

Sezónu by měl začít v únoru v Evropě, pak možná na rozjetí závod v Abú Zabí a následně Tirreno a Paříž-Nice. „K tomu ardenské klasiky a vše by mělo směřovat k Tour,“ prozradil.

romm dim3

V novém týmu se mj. sejde s bývalými kolegy Gasparottem nebo Valgrenem, posilami budou např. i zkušený Bak nebo italský sprinter Nizzolo, jenž přichází z Treku.

Kreuzigera teď čeká zasloužená dovolená, s rodinou letí do Dubaje. „Užiju si volna s ženou a dcerkami a po návratu se vrhnu do práce. V programu budou dva týdny túry, posilovna, možná nějaké lyže. A pak už letím do Kapského města na první soustředění s novým týmem,“ dodal Roman.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.