SuperCycling.cz

Kreuziger pojede znovu na Tour. Orica na něj sází

4. 11. 2016, 06:42

Roman Kreuziger sice detailní program na novou sezónu ještě neprozradil, ale přesto už má v jedné věci jasno. I v dresu australské stáje Orica-BikeExchange, kam přestoupil z týmu Tinkoff, pojede příští rok Tour de France. 

Roman Kreuziger a sportovní ředitel Oriky Matt White.

Roman Kreuziger a sportovní ředitel Oriky Matt White.

Spolu se sportovním ředitelem Oriky Matthew Whitem to oznámili na tiskové konferenci v českém zastoupení firmy Scott v Praze. „Roman pojede Tour na sto procent, bylo to jednoznačné rozhodnutí,“ uvedl White, který svého času dva roky závodil pod šéfem Jiřím Ženíškem ve stáji Husqvarna-ZVVZ. „Sázíme na jeho zkušenosti, jimiž hodně posílí náš mladý tým,“ dodal australský sportovní ředitel.

Kreuziger startoval na Tour už sedmkrát, nejlépe skončil 5. v roce 2013. Letos byl desátý. „V týmu jsou výborní mladí kluci jako Yatesové nebo Chaves a měl bych jim pomoci, aby na Grand Tour bojovali o pódium. A taky jim předat nějaké zkušenosti. Kdyby se jim náhodou něco stalo nebo by to nešlo podle představ, měl bych být jako záloha,“ prozradil Kreuziger.

Role lídrů Oriky na Grand Tours v roce 2017 ještě nebyly oficiálně oznámeny. Esteban Chaves jel letos Giro a Vueltu. Na Giru byl druhý, na Vueltě třetí. Adam Yates skončil na Tour čtvrtý, jeho dvojče Simon byl šestý na Vueltě.  

romca s wajtem dalsi

U Kreuzigera je vyloučeno Giro, podle situace a kondice po Tour by se mohl objevit ještě na Vueltě. Orica si od něj neslibuje jen zkušenosti, ale i výsledky. „V týmu věří, že mám pořád nějaký potenciál a jsem schopen zajet dobré závody i na sebe,“ řekl český cyklista.

Dá se předpokládat, že vstup do sezóny bude mít pozvolnější. Zatím je jisté, že v březnu pojede Tirreno-Adriatico. V plánu má i oblíbené ardenské klasiky, ovšem definitivní podobu kalendáře na první část sezóny ještě zveřejnit nechtěl.

Po sezóně v dresu Tinkoff si naordinoval tři týdny absolutního volna, s rodinou byl na dovolené v Dubaji. Na kolo zatím ještě nesedl. „V úterý jsem začal s posilovnou a se všeobecnou přípravou a do poloviny listopadu kolo ještě nechci ani vidět. Nejdřív si potřebujete odpočinout a pak se teprve začnete těšit na další závody,“ přiznal Kreuziger.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.