SuperCycling.cz

Král cyklistiky se blíží: získá korunu Kreuziger?

22. 11. 2018, 22:12

Už příští středu, 28. listopadu, bude v prostorách kongresového sálu výstaviště PVA EXPO Letňany v Praze vyhlášen Král cyklistiky za rok 2018. Nasadí si korun pro vítěze Roman Kreuziger?

roooooo

Zasloužil by si to. Při vší úctě k junioru Jakubovi Šťastnému - prostějovský talent české dráhové cyklistiky se stal mistrem světa i Evropy a k tomu přidal další 4 medaile jak z MS, tak i z ME. Jedná se o unikátní medailovou sbírku, která zaslouží obrovské uznání.

Ale Kreuziger o sobě dal v roce 2018 hodně vědět v nejvyšších patrech profesionální cyklistiky. Šestým místem se na MS v Innsbrucku, jednom z nejtěžších šampionátů za poslední roky, postaral o nejlepší český výsledek v historii.

Překonal tak dosavadní rekord reprezentačního kouče Tomáše Konečného, jenž skončil na 9. místě na MS 2001 v Lisabonu. Konečný byl také v tom samém roce odměněn titulem Krále cyklistiky, což by mohlo naznačovat, že Kreuziger je největším favoritem letošního ročníku a mohl by tak na křesle vystřídat stále úřadujícího krále, dráhaře Tomáše Bábka.

V Innsbrucku to ale nebyl jediný výborný výsledek Kreuzigera v sezóně. Cyklista stáje Mitchelton-Scott zazářil i na oblíbených ardenských klasikách: byl druhý na Amstelu, kde nestačil jen na Dána Valgrena, s nímž se příští rok sejde v týmu Dimension Data, čtvrtý na Valonském šípu a osmý na Lutychu.

Králem české cyklistiky se Kreuziger dosud stal čtyřikrát: poprvé triumfoval v roce 2004, další prvenství přidal v letech 2008, 2009 a 2013.

Přímý přenos ankety odvysílá ČT Sport od 20.15 hod. Vyhlášení nejlepších cyklistů uplynulého roku proběhne jako každoročně ve všech kategoriích: silnice, dráha, MTB, BMX, trial, sálová cyklistika, cyklokros, handicap a junior. Do Síně slávy budou uvedeni noví členové a na závěr bude vyhlášen i Král cyklistiky 2018.

Česká cyklistika se v letošním roce může pochlubit 22 medailovými umístěními z evropských a světových šampionátů.

„Bude to svátek všech cyklistů. V roce 100. výročí od vzniku samostatného státu Čechů a Slováků chceme představit co nejvíce legend české a slovenské cyklistiky, ukázat rytíře cen Fair Play a nejúspěšnější cyklisty uplynulé sezony včetně nadějné mládeže,“ uvedl Lubor Tesař ze společnosti ABF, která slavnostní večer bude pořádat a je mimo jiné také pořadatelem největšího cyklistického veletrhu v ČR FOR BIKES.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.