SuperCycling.cz

Krakonošův cyklomaraton pozná třetího vítěze

2. 8. 2016, 10:04

Již za pár dnů odstartuje druhý díl seriálu Bike Tour Krkonoše. V sobotu 6. srpna se jede Krakonošův cyklomaraton, jediný silniční podnik třídílného seriálu. 

krakonos-otviracke

Pořadatelé mají již nyní přihlášen rekordní počet startujících a ten rozhodně není konečný. Ve středu končí možnost zvýhodněného přihlášení za 390 korun, potom bude možnost přihlásit se již jen v pátek 5. srpna na místě od 19:00 do 20:00, nebo v sobotu ráno od 7:00 do 9:00, ale to již za zvýšené startovné 590 Kč.

Dosud je přihlášeno téměř 500 závodníků, zatímco loni jich stálo na startu 450.  Trasa jezdce provede našimi nejvyššími horami Krkonošemi z české i polské strany. Nejtěžší úsek a zároveň největší výzva je stoupání od sjezdovky Javor v Peci pod Sněžkou na Pražskou boudu. Start dlouhého závodu na 140 km je v 10:00 od společenského centra UFFO v Trutnově, o pět minut později vyrazí jezdci na krátkou trať měřící 93 km.

Zcela jistě pozná závod ve své tříleté historii třetího vítěze, protože mezi přihlášenými není ani Michael Kukrle, vítěz prvního ročníku, ani loňský vítěz Václav Nežerka. Mezi těmi, kteří by měli usilovat o výhru, jsou další zvučná jména - Vojtěch Hačecký, Alois Kaňkovský (oba Whirlpool Author), Jan Nesvadba, Tomáš Paprstka (oba Expres CS Merida Team Kolín) či duo závodníků Favoritu Brno Jakub Dvořák a Matěj Kotouček.

Další podrobnosti na webu závodu.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.