SuperCycling.cz

Klasika Velká Bíteš –Brno - Velká Bíteš už tuto neděli

23. 3. 2018, 13:34

V neděli 25. března odstartuje 41. ročník nejvýznamnějšího jednorázového závodu na českém území, klasika Velká Bíteš - Brno - Velká Bíteš. Na cyklisty čeká 161 kilometrů těžkého závodu, pořádaného tradičně oddílem TJ Favorit Brno. 

bites2018-1

Stejně jako v předchozích třech letech, i letos první závod českého poháru Kalas Cup odstartuje na Masarykově náměstí ve Velké Bíteši. Ve 12 hodin závodníci vyrazí k Brnu přes Domašov, Ostrovačice, Popůvky, Veselku až do brněnských Kohoutovic, dále do Bosonoh a vrátí se zpět do Velké Bíteše přes Říčany, Rosice a Zastávku. Tento první velký okruh měří 69 kilometrů.

Po návratu do Velké Bíteše závod pokračuje druhým okruhem mezi obcemi Domašov, Říčany, Rosice a Zastávka a po 38 kilometrech se opět vrátí na Masarykovo náměstí ve Velké Bíteši. Závěrečný okruh vedoucí přes Vlkov a Osovou Bítýšku se jede třikrát a každý měří 18 kilometrů. Kolem 15.45 hod. bude na náměstí ve Velké Bíteši cíl.

bites2018 3

Nejatraktivnějšími místy závodu jsou vrchařské prémie v Brně - Kohoutovicích a v Zastávce u Brna a také rychlostní prémie při průjezdech cílem na Masarykově náměstí ve Velké Bíteši.

Závodu se samozřejmě zúčastní nejvýznamnější domácí týmy v čele s Elkov - Author. Jezdci tohoto celku vyhráli poslední tři ročníky, loni dokonce obsadili všechna tři místa na stupních vítězů. Favoritem letošního ročníku je Josef Černý. Loni třetí muž v cíli a vicemistr republiky v silničním závodě.

Velkými soupeři týmu Elkov - Author budou Topforex - Lapierre, domácí TJ Favorit Brno, Pardus Tufo Prostějov, CK Příbram - Fany Gastro, Dukla Praha a AC Sparta Praha.

bites2018 2

O závod je velký zájem, pojedou také cyklisté z Polska a Slovenska. Ovšem podle pravidel Mezinárodní cyklistické unie (UCI) je maximálním možným počtem 176 závodníků na startu a tento počet bude téměř vyčerpán. Žádný jiný jednorázový závod v České republice neláká tolik startujících.

Čas mezi průjezdy cyklistů bude na Masarykově náměstí vyplněn doprovodným programem pro děti i dospělé, vystoupí dechovka Lesanka, uskuteční se sportovní soutěže dospělých i školáků.

Závod pořádá TJ Favorit Brno pod záštitou starosty města Velká Bíteš Ing. Milana Vlčka.

 

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.