Kdo bude Králem cyklistiky? Kulhavý nebo Bábek?

8. 11. 2017, 15:05

Vyhraje 53. ročník ankety Král cyklistiky biker Jaroslav Kulhavý, nebo stane po deseti letech na nejvyšším stupni zástupce dráhové cyklistiky? Dvě medaile z mistrovství světa k tomu předurčují Tomáše Bábka. Tajenka bude rozluštěna ve čtvrtek večer při slavnostním vyhlášení v pražském PVA Expo Letňany, které bude od 20.30 hod. živě vysílat ČT Sport.

rousss

Vloni ovládl anketu Kulhavý díky stříbru z olympijského cross country, a i letos má za sebou velmi dobrou sezónu. Byl druhý na MS v australském Cairns a stříbro si připsal i v závodě SP v Lenzerheide. Doma získal titul mistra republiky.

Bábek má za sebou dokonce životní sezónu, když na světovém šampionátu v Hongkongu vybojoval hned dvě medaile: stříbro na kilometru s pevným startem a ještě bronz v keirinu. V obou disciplínách se dostal na pódium (vždy 3.) i při únorovém Světovém poháru v Kolumbii.

bbbbbaab

Ze silničářů se o nejlepší výsledky postarali Zdeněk Štybar, jenž byl druhý na Paříž-Roubaix a skončil 14. na MS v Bergenu. Kromě toho vozí opět dres českého šampióna.

Jan Hirt zajel životní výsledek na Giru, kde obsadil výborné 12. místo a vysloužil si angažmá v Astaně. Roman Kreuziger vyhrál novou horskou klasiku PRO Ötztaler 5500 v Rakousku, Petr Vakoč byl druhý na Brabantském šípu.

Dá se však čekat, že letos získá korunu pro Krále cyklistiky biker nebo dráhař. Kulhavý už anketu vyhrál čtyřikrát, Bábek ještě nikdy. Posledním dráhařem, který se stal Králem cyklistiky, byl v roce 2007 Alois Kaňkovský.

Rekordmany v počtu prvenství jsou legendární bratři Jan a Jindřich Pospíšilové, dvacetinásobní mistři světa v kolové. Šestkrát vyhrál Krále cyklistiky Ján Svorada, čtyřikrát Jaroslav Kulhavý a Roman Kreuziger.

Slavnostním večerem budou provázet sportovní redaktoři ČT Tomáš Jílek a Barbora Černošková, vítěz bude korunován cca ve 21.30.