SuperCycling.cz

Kaňkovský vyhrál VC města Hradec Králové

8. 9. 2017, 07:01

Cyklista týmu Elkov Author Alois Kaňkovský ovládl Velkou cenu města Hradec Králové, nejstarší městské kritérium na českém území - 52. ročník závodu v okolí Ulrichova náměstí. I další dvě příčky na pódiu brali jeho týmoví kolegové: druhý skončil Vojtěch Hačecký, třetí Josef Černý.

tieelkov

Kaňkovský je suverénem Velké ceny města Hradec Králové - jako první v historii ovládl toto městské kritérium počtvrté. „A příští rok se určitě pokusím o triumf popáté,“ slíbil.

„Chystal jsem se na závod s jasným cílem - vyhrát. Když jsme viděli, že jdou těžké mraky a déšť, poskládali jsme se na čele a jelikož nám to na vodě opravdu jede, táhli jsme to zepředu. Když začalo pršet, rozjeli jsme docela svižné tempo a viděli, jak kolem nás závodníci odpadají, takže nám to vyšlo, jak jsme chtěli,“ popsal průběh závodu.

Týmová taktika Elkov Author slavila úspěch. „Je to náš domácí závod, nic jsme nepodcenili,“ dodal Kaňkovský. Společnost týmových kolegů na stupních pro nejlepší ho potěšila. „Kluci mi to udělali lehčí, jelikož jsme si vlastně jeli svůj vlastní závod, ale i pro ně bylo lepší, že jsme se střídali v čele, nenastupovali jsme a jeli pořád vpředu. Bylo to jednodušší.”

jestjelko

Vítězství ve čtvrtečním kritériu zajistilo Kaňkovskému žlutý dres pro navazující East Bohemia Tour, dvouetapový závod zařazený do 2. kategorie UCI Europe Tour. Celkem čeká na cyklisty v pátek a sobotu 342 kilometrů napříč Královéhradeckým krajem.

Peloton v rámci první etapy absolvuje jedenáct okruhů po 15,5 km a projede přes obce Tetín, Vidoň, Červená Třemešná, Dobeš, Lukavec u Hořic a Černín. Start i cíl je situován v Lázních Bělohrad. Celkového vítěze East Bohemia Tour korunuje závěrečná sobotní etapa v Opočně a okolí. Trať dlouhá 171 km vede tradičně přes Orlické hory.

Ještě před elitními cyklisty se na stejnou trať vydají hobby závodníci v rámci Hobby maratonu Grand Prix Královéhradeckého kraje.

Více info na webu závodu.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.