SuperCycling.cz

Kaňkovský ovládl VC města Hradec Králové

8. 9. 2016, 22:08

Cyklistické Velké ceně města Hradec Králové vládne Alois Kaňkovský. Závodník týmu Whirlpool Author ovládl nejstarší městské kritérium na českém území, 51. ročník závodu v okolí Ulrichova náměstí suverénním závěrečným spurtem před Františkem Sisrem (Klein Constantia) a třetím Andrzejem Bartkiewiczem (Wibatech Fuji).

lojzek-1

Vítězství navíc Kaňkovskému zajistilo žlutý dres pro navazující dvouetapový závod East Bohemia Tour. Ačkoliv na start nenastupoval v ideálním rozpoložení – pořád se potýká s následky nedávného pádu z tréninku na dráze. „Mám naraženou páteř a docela trpím. Na trati jsem cítil každý nástup, každou zatáčku,“ přiznal bývalý mistr světa v omniu.

V průběhu kritéria se cyklista domácího týmu Whirlpool Author držel spíše ve druhé vlně. „Odstartovalo se docela zhurta, čekal jsem, že bude nějaký únik, ale celá rovina byla proti větru, takže závod byl hodně těžký,“ vysvětloval 33letý Kaňkovský.

lojzek 2

„Hlídal jsem si pár lidí, kteří chtěli být vepředu, měl jsem je pořád pod kontrolou. K vítězství mi strašně pomohl Vojta Hačecký, který jel skvěle. Bohužel nám chyběl Tomáš Bucháček, tomu to posílám do nemocnice. Závěr jsem si už pohlídal, bylo to v poslední zatáčce trochu hektické, ale doma jsem chtěl prostě vyhrát," dodal Kaňkovský.

V závodě East Bohemia Tour, zařazeném do 2. kategorie UCI Europe Tour, čeká na cyklisty celkem 337 kilometrů napříč Královéhradeckým krajem. První etapa se uskuteční v pátek nejprve na pěti 20 km dlouhých okruzích u Lázní Bělohrad. Start je naplánovaný v Bělohradě a etapa skončí v centru Trutnova.

lojzek 3

Celkového vítěze East Bohemia Tour korunuje závěrečná sobotní etapa v Opočně, kde čeká cyklisty nejdelší porce 178 km vedoucí tradičně přes Orlické hory. „V pátek by to nemuselo být úplně těžké, ale je tady našlapaný peloton mladých kluků, kteří touží po výhře. Uvidíme,“ řekl Kaňkovský.

Velká cena města Hradec Králové:

1. Kaňkovský (Whirlpool Author) 1:09:23 hod

2. Sisr (Klein Constantia)

3. Bartkiewicz (Wibatech Fuji)

4. Zurita (Team Vorarlberg)

5. Katrašnik (Adria Mobil)

6. Dahl (Team Sparebanken)

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.