SuperCycling.cz

Kalas Cup v Blatné vyhrál Krotký ze Sparty

17. 6. 2018, 07:53

Rostislav Krotký ze Sparty Praha dokázal narušit nadvládu jezdců Elkov Author a vyhrál pátý závod domácího pohárového seriálu Kalas Cup, který se jel v Blatné.

krotkejrost

Nutno podotknout, že Elkov Author jel jen ve třech, protože větší část týmu startuje na hvězdami nabitém závodě Kolem Slovinska.

„Snažili jsme peloton roztrhat, ale nikdo s námi nechtěl spolupracovat a ve třech už zas tak silní nejsme. Když pak nastoupil závodník ze Sparty, doufali jsme, že týmy, co tu mají početnější sestavu, začnou pracovat, ale to se taky nestalo,“ řekl Matěj Zahálka, který skončil čtvrtý a zůstává lídrem seriálu.

Na start závodu se vydalo 81 cyklistů. Hned po prvním z jedenácti okruhů se od pelotonu odpoutala dvojice zahraničních závodníků Lukas Stoiber (Union Raiff.radteam Tirol) a Patrick Reibig (Berthold Radteam) Tato dvojice si velmi rychle vybudovala náskok na čele, který místy narůstal až k sedmi minutám.

Pět kol do cíle se za nimi vydala další dvojice Václav Nežerka (Lawi Start-Giant) a Petr Malán (AC Sparta Praha), které se podařilo vedoucí dva závodníky dostihnout. Tři kola před cílem ale začal peloton závodit a zvyšovat své tempo, naopak závodníkům na čele začaly síly docházet a do předposledního kola už najížděl peloton pohromadě.

Po průjezdu do posledního okruhu nastoupil Rostislav Krotký z nejpočetněji zastoupeného týmu AC Sparta Praha, vybudoval si malý náskok a ten udržel až do cíle. Cílovou pásku tak proťal s rukama nad hlavou devatenáct vteřin před zbytkem závodního pole.

blatnailu

„Byli jsme tu početně nejsilnější tým, měli jsme strategii zkoušet odjíždět, aby museli soupeři reagovat. Nastoupil jsem na začátku posledního kola, takže jsem jel čtrnáct kilometrů sám. Samozřejmě mi pomohl i tým, kluci to v pelotonu hlídali. Trať tu dobře znám, startoval jsem snad na všech ročnících, které se tu konaly, a líbí se mi. Takže kde jinde uspět, když ne tady,“ okomentoval své vítězství Rostislav Krotký.

O tom, kdo ho doprovodí na pódiium, se rozhodovalo v hromadném dojezdu hlavní skupiny, kde měl nejvíce sil mladý závodník Tomáš Bárta (Pardus-Tufo Prostějov), což pro něj znamenalo druhé místo v závodě a vítězství v kategorii do 23 let. Třetí skončil cyklokrosař Adam Ťoupalík (Corendon-Circus).

„Věděl jsem, že pokud se bude rozhodovat až v hromadném dojezdu, můžu uspět. Je škoda, že v posledním okruhu odjel jeden závodník, ale byli jsme tu v oslabené sestavě, takže jsme nebyli schopní ten náskok zlikvidovat. Kluci mi v závěru hodně pomohli, rozjeli mi spurt a vytvořili pozici, s týmovou spoluprací můžeme být určitě spokojeni,“ řekl v cíli Tomáš Bárta.

Dres pro nejlepšího závodníka do 23 let zůstává v Elkovu, udržel ho Jakub Otruba i přesto, že v Blatné nestartoval. Dres pro nejlepšího nováčka soutěže v příštím závodě oblékne Tomáš Bárta.

Vložený závod juniorů a kadetů ovládl Daniel Bittner (AC Sparta Praha), druhé místo obsadil Jakub Ťoupalík (Cycling Academy Tábor), třetí byl Adam Doležal (ČEZ Cyklo Team Tábor).

Výsledky najdete ZDE.

 

 

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.