SuperCycling.cz

KALAS CUP startuje, má řadu novinek

25. 3. 2018, 07:00

Tradice i novinky, takový bude letošní ročník Českého poháru na silnici, nesoucí název KALAS CUP 2018. Jak už název napovídá, generálním sponzorem celé soutěže bude společnost KALAS Sportswear s.r.o., která bude mimo jiné oblékat také vedoucí závodníky dílčích soutěží.

paadalsii

Tradičním startem celé silniční tour je jarní klasika Velká Bíteš-Brno-Velká Bíteš. Neměnné zůstávají také místa dalších čtyř závodů. Výjimkou je Kyjovské Slovácko, které se vrací na původní trasu se stoupáním k vysílači ve Strážovicích a slibuje tak velmi zajímavou podívanou. Závod bude navíc velmi důležitý pro juniorskou kategorii, protože výsledky právě kyjovského závodu sehrají velkou roli v rozhodování o konečné nominaci na Závod míru juniorů.

Další změnou je pak trasa v Ostravě, která bude velmi členitá a tím i náročná. V neposlední řadě bude novinkou nejen trasou, ale i destinací, poslední závod v Židovicích, který sem zavítá vůbec poprvé.

Závodníci budou v letošním roce opět bojovat o celkové vítězství v elitní kategorii, v kategorii do 23 let a v soutěži o nejlepšího nováčka a tým.

„Kromě vítězství v jednotlivých soutěžích, mají úspěchy v Českém poháru také přesah do reprezentace a jsou součástí nominačních kritérií pro vrcholné akce, kterými jsou mistrovství Evropy a světa,“ připomíná důležitost závodů předseda silniční komise ČSC a viceprezident pro sport Miroslav Poche.

ztiskokala

Všichni průběžně vedoucí navíc budou odlišeni dresem lídra soutěže, a nejinak tomu bude i v mládežnické verzi KALAS CUPu.

„Plně si uvědomujeme, že podpora mládeže je důležitá nejen v silniční cyklistice. Sám jsem si prošel českým pohárem od žáků až po kategorii do 23 let a jsem rád, že nyní mohu zasáhnout do jeho dění i z pozice sponzoringu. Cílem odlišení vedoucího závodníka dresem pro lídra seriálu je přispět k boji o přední příčky, dát dětem motivaci a vzor,“ vysvětluje marketingový ředitel společnosti KALAS Sportswear a bývalý profesionální závodník František Raboň.

Pořadatelé samozřejmě mysleli i na všechny ostatní příznivce cyklistiky, a tak jsou ve stejné dny, jako konání KALAS CUPu 2018 naplánované i mládežnické, či v některých případech amatérské závody.

V tradičních destinacích je pak postaráno také o kulturní program.

KALAS CUP 2018

25. 3. Velká Bíteš – Brno – Velká Bíteš

15. 4. Kyjovské Slovácko

21. 4. Visegrádská 4 Valtice

8. 5. Rokycany

16. 6. Blatná

26. 8. Ostrava

23. 9. Židovice

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.