SuperCycling.cz

Kalas Cup pokračuje na těžké trati v Kyjově

13. 4. 2018, 06:25

Už tento víkend se koná 25. ročník tradičního svátek cyklistiky na jihu Moravy - Na kole regionem Kyjovské Slovácko. Dvoudenní akce bude zahájena v sobotu tradičním kritériem, které je zároveň Memoriálem Jakuba Mrnky. V neděli pak odstartuje druhý díl českého poháru na silnici KALAS CUP 2018 pro všechny kategorie, na startu tedy uvidíme závodníky od mládeže až po mužské i ženské elitní kategorie.

kyjovTZ1

Závody konané pod záštitou hejtmana Jihomoravského kraje Bohumila Šimka a starosty města Kyjova Františka Lukla zahájí v sobotu 14. dubna v 11 hodin start nejmladších nadějí, náboru ze základních škol. Program druhého dne začne už v ranních , a sice v 9:30, kdy se na trasu šesti okruhů vydají junioři.

Nutno podotknout, že trasa silničního závodu se po dočasné obměně navrací na Strážovický kopec, jehož vrchol bude prostorem startu a cíle. Kyjovský pohár se tak může pyšnit nejnáročnějším profilem v celém seriálu závodů, což divákům slibuje skvělou podívanou.

Vítězství v takovém závodě je opravdu zasloužené, v juniorské kategorii navíc dobrý výsledek může znamenat místenku v reprezentačním družstvu pro blížící se Závod míru juniorů.

jestkyjovvv

„Závod je svým profilem a náročností jedním z nejlepších ukazatelů připravenosti závodníků, proto se také jedná o nejdůležitější akci před uzavřením nominace na Závod míru juniorů,“ vzkazuje juniorům reprezentační trenér Tomáš Konečný.

V elitní kategorii budou patřit k favoritům závodníci týmu Elkov Author, ale jejich silnější část startuje na závodech ve Francii, takže největší esa budou chybět. Znepříjemnit situaci jim ale určitě budou chtít ambiciózní mladíci z týmu Topforex-Lapierre, ve hře je také druhý tým z týmové soutěže prvního závodu KALAS CUPu TJ Favorit Brno, nebo obměněná sestava Pardus-Tufo Prostějov v čele s vynikajícím vrchařem Karlem Hníkem.

„Určitě se můžeme těšit na zvraty v průběžném pořadí seriálu. Závod sedí především vrchařům a nebude tedy hrát takovou roli týmová taktika, jako při ostatních závodech,“ myslí si ředitel závodu Jakub Edr.

Na startu se navíc každoročně objeví také závodníci z okolních států, neváhejte tedy a přijďte podpořit nejlepší české cyklisty, podporu fanoušků budou ve stoupání do Strážovic opravdu potřebovat!

 

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.