SuperCycling.cz

Kaňkovský vyhrál etapu a vede v jižních Čechách

7. 9. 2018, 08:29

Alois Kaňkovský z týmu Elkov Author vyhrál ve spurtu druhou etapu závodu Okolo jižních Čech z rakouského Litschau do Nové Bystřice dlouhou 158 km a oblékl po ní dres lídra.

kakovskyojc

Po startu se tradičně zkoušelo nastupovat, ale o úvodní únik se postaral a až osamocený závodníku týmu Voralberg. Po jeho ataku zavládl v pelotonu klid a náskok se začal úspěšně zvyšovat.

Po sedmdesáti kilometrech, kdy byl rozdíl už kolem deseti minut, spojily na čele své síly Elkov Author a Lotto Soudal, který ve středu ovládl zahajovací krátký prolog v podobě týmové časovky. Jezdec v úniku nakonec vydržel až 30 km před cíl, kdy byl dostižen.

O únik se pokoušel ještě Polák Paterski z Wibatechu, ale 15 km před cílem již závod plně kontroloval Elkov Author. „Závěr byl technický, ale kluci to jako vždy rozjeli na jedničku a tím jsem měl skvěle připravenou pozici. Poslední metry jsem si už pohlídal a vyhrál. Jsem rád, že se mi povedlo znovu zvítězit na domácích silnicích a navíc i obléknout dres pro vedoucího závodníka,“ popsal své pocity Alois Kaňkovský.

Závod pokračuje v pátek svým třetím dnem a časovkou do vrchu na 10,2 km Českého Krumlova na horu Kleť s celkovým převýšením 580 m.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.