SuperCycling.cz

Bárta jel jako mašina: šestý domácí titul v časovce!

28. 6. 2019, 06:32

Honza Bárta vyladil skvěle formu na vrcholy sezóny. V úterý získal v dresu české reprezentace v časovce bronz na Evropských hrách v Minsku, ve čtvrtek ve Voderadech u Trnavy vybojoval šestý domácí časovkářský titul v dresu své stáje Elkov Author!

barta-jedeMR2019

Na trase dlouhé 41 km porazil v 35stupňovém vedru obhájce titulu Josefa Černého (CCC), který zaostal o 33 vteřin, třetí Petr Vakoč (Deceuninck-Quick Step) ztratil přes minutu.

 „Ve středu jsem byl skoro celý den na cestách a moc jsem si neodpočinul. Proto mám velkou radost, že to vyšlo a získal jsem titul. První půlku jsem jel rychleji než Pepa Černý a znal jsem i průběžné mezičasy, které mi měřil tým. Druhou polovinu jsme už jeli nastejno a snažil jsem se kontrolovat si pozici, aby mi vítězství neuteklo,“ prozradil mistr republiky. Domácí šampionáty v časovce ovládl v letech 2012-2015 a 2017, ve čtvrtek přidal do sbírky další zlato.

bartadojelMR2019

Bárta má i ve 34 letech tah jako mašina a dokazuje, že doma je prostě právem časovkářským fenoménem. Zvládl to bravurně navzdory náročnému programu z posledních dní a jako jediný z elity měl v nohách časovku z Minsku.

Tu jel i jeho stájový kolega z Elkov Author Jakub Otruba, který v Bělorusku skončil osmý. A ani on v boji o český titul nezaváhal. V kategorii U23 dokázal obhájit titul a královéhradecká stáj mohla slavit double. Stříbro bral Michal Rotter (Favorit Brno), bronz Vojtěch Sedláček (CC Etupes). Juniorským mistrem republiky je Jakub Ťoupalík (Cycling Academy Tábor).

tinejU23MR

„Časovku jsem rozjel celkem slušně a věděl jsem, že na prvním mezičase mám minutu náskok. Následně jsem se snažil kontrolovat pozici, ale postupně mi začalo vadit velké horko a náskok se snižoval. Nakonec se však podařilo náskok uhájit a jsem rád, že mám mistrovský titul,” zhodnotil závod Jakub Otruba.

Slovenským mistrem z elity je Ján Andrej Cully (Dukla Bánská Bystrica).

Van Aert mistrem Belgie

O tituly z časovky se ve čtvrtek jelo i v řadě dalších zemí. Vybíráme výčet těch nejzajímavějších výsledků. Mistrem Belgie se stal cyklokrosař-silničář Wout van Aert, což až zas taková senzace nebyla vzhledem k tomu, že časovku dokázal vyhrát před nedávnem na Dauphiné.

Za sebou nechal závodník stáje Jumbo Visma duo týmu Deceuninck-Quick Step Yvese Lampaerta a teprve 19letého Remco Evenepoela. Obhájce zlata Victor Campenaerts skončil až čtvrtý.

Britským šampiónem je Alex Dowsett (Kaťuša), tým Deceuninck-Quick Step slaví titul alespoň v Dánsku díky Kasperu Asgreenovi. V Norsku získal zlato teprve dvacetiletý Andreas Leknessund, jehož čeští fanoušci dobře znají díky nedávnému prvenství na Závodu míru U23.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.