SuperCycling.cz

Otruba slavil prvenství na Bíteši

31. 3. 2019, 20:51

Jakub Otruba (Elkov Author) zvítězil v české jarní klasice Velká Bíteš - Brno - Velká Bíteš, zahajovacím závodě Škoda Cupu. Zaútočil z šestičlenné skupiny uprchlíků v posledním okruhu a svůj atak dotáhl až do cíle s minimálním náskokem před finišující skupinou soupeřů.

bitesivotruba

Druhý dojel obhájce vítězství Maciej Paterski (Wibatech Merx), třetí skončil další Polák Pawel Franczak (Voster ATS). Paterski strávil většinu dne ve čtyřčlenném úniku a stal také nejlepším vrchařem závodu.   

Na startu se sešlo 162 jezdců, včetně silných týmů z Polska a Rakouska. Takřka celou první hodinu se odehrávaly pouze nesmělé pokusy o únik, které však neměly dlouhého trvání. Následně se od pelotonu odpojila čtveřice Karel Hník a s ním Poláci Paterski s Janiszewskim a Slovinec Bajc.

Této čtveřici se úspěšně dařilo odolávat tlaku pelotonu, ve kterém se ostatní české týmy snažily sjíždět náskok. Ten dosáhl postupně až na necelé dvě minuty, ale zhruba po 120 km měl nepříjemný pád na čele Hník, který musel ze závodu odstoupit a skončil v péči zdravotníků se zlomenou klíční kostí.

dnabites

Po tomto pádu tempo vedoucí trojice opadlo a v tu chvíli zaútočila z pelotonu trojice Otruba, Petruš z Topforexu a Rakušan Rabitsch z Felbermayr Simplon Wels. Ti rychle doskočili do první skupiny a snažili se znovu útočit.

V nájezdu do posledního okruhu ve Velké Bíteši se na čele vyselektovala skupina Otruba, Petruš, Rabitsch a k nim přibyl nově Podlaski z Wibatechu, Stachoviak z Vosteru a Cully z Dukly Bánká Bystrica.

Šest kilometrů před cílem došlo k rozhodujícímu momentu, kdy zaútočil Otruba a rychle si vytvořil náskok dvaceti vteřin. Ten nakonec na cílové pásce ubránil svůj náskok a slavil prvenství.

ataktruba

„S vítězstvím jsem samozřejmě moc spokojený. Byli jsme tady pouze ve čtyřech, a i tak jsme byli v každém úniku. V závěru jsem to zkusil, protože jsem cítil příležitost a vyšlo to, i když byl náskok stále kolem 10 - 15 vteřin a bylo to až do cíle dost napjaté,“ řekl Otruba.

Výsledky najdete ZDE.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.