SuperCycling.cz

Hobby maraton GP Královéhradeckého kraje

20. 8. 2017, 21:04

Každého rekreačního cyklistu, který v televizi obdivuje ty největší závody, už asi někdy napadlo: „Zvládl bych něco podobného taky? A kolik by mi asi ten profík nadělil?”. Nyní se této výzvě můžete postavit! 

hobivivi

Ne sice Tour de France, ale o hodně blíže. V rámci East Bohemia Tour budete mít i letos možnost otestovat svoji kondičku a srovnat svůj výkon s profi cyklisty na 6. ročníku amatérského Hobby maratonu Grand Prix Královéhradeckého kraje, který se uskuteční v Opočně a jeho okolí v sobotu 9. září. Nebude to však jediná akce pro veřejnost v rámci cyklistického víkendu v Královehradeckém kraji.

Trať hobby maratonu opravdu kopíruje totožnou trasu, kterou o několik hodin později absolvuje profesionální peloton v rámci druhé etapy UCI 2.2 East Bohemia Tour. Závod odstartuje již tradičně na Kupkově náměstí v Opočně a doprovodnými vozidly bude peloton vyveden z města.

První kilometry zavedou cyklisty do podhúří Orlických hor. Za Dobruškou začne první táhlé stoupání až k horskému středisku Olešnice v Orlických horách. Dále trasa pokračuje vlnitým profilem až do lyžařského centra Deštné v Orlických horách. Poté přijde hlavní a nejtěžší stoupání na Šerlich o délce 4 km s nastoupenými 300m. Následuje sjezd k polské hranici.

tenmara

Nově se v letošním ročníku pojede až do Bartošovic v Orlických horách a trať se tak o 10 km prodlouží. Odtud přes Rokytnici v Orlických horách peloton opustí Orlické hory a sjede až do Rychnova nad Kněžnou. Z Rychnova pokračuje lehčí profil až do cíle, který je jako start na Kupkově náměstí v Opočně, kde můžete posléze sledovat průběh závodu kategorie Elite, jenž u Opočna absolvuje ještě 5 krátkých okruhů navíc.

Startovat může v podstatě každý cyklista, který má dostatek odvahy, vytrvalost a nějakou tu fyzickou kondici. Startovné činí 500 Kč. Přihlásit se můžete i na místě.

Ty nejlepší hobby cyklisty čekají v rámci slavnostního ceremoniálu atraktivní ceny od společností Author, Bikero, Aerotec, pivovaru Pernštejn, Pizza Panda a dalších partnerů.

Druhou možností pro hobby cyklisty, jak se aktivně zapojit do cyklistického víkendu v Královehradeckém kraji, je Elkov 52. Velká cena města Hradec Králové, která proběhne o dva dny dříve, tedy ve čtvrtek 7. září.

V rámci tradičního městského kritéria se na start mohou postavit prakticky všichni a startovné je zcela ZDARMA.

Všechny kategorie (děti, žáci, kadetky, kadeti, juniorky, junioři, ženy, hobby cyklisté i Elite) budou kroužit na okruhu dlouhém 1200 m. Start i cíl je umístěn na Ulrichovo náměstí a trať vede přes náměstí Svobody, Tylovo nábřeží, ulice Havlíčkova, Čelakovského, Mánesova a zpět na Ulrichovo náměstí. Okruh bude uzavřen pro veřejnou dopravu. 

Obě akce se uskuteční v rámci cyklistického víkendu v Královehradeckém kraji, jehož součástí je i mezinárodní etapový závod UCI 2.2 East Bohemia Tour. Více informací na webu nebo facebookovém profilu.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.