SuperCycling.cz

Hníkova paráda: v královské etapě druhý za Ulissim

14. 8. 2016, 09:24

Třetí královská etapa Czech Cycling Tour s cílem ve Šternberku očividně svědčí Karlu Hníkovi. Závodník polské stáje Verva Activejet v ní potřetí za sebou skončil na druhém místě. V sobotu se musel sklonit pouze před skvělým Italem Diegem Ulissim ze stáje Lampre-Merida, největší hvězdou letošní Czech Tour.

hnik-zase-druhej

Po 187 kilometrech a nastoupaných 3992 metrech došlo opět k převlékání trikotu lídra závodu, když Nizozemce Woutera Wipperta z Cannondalu vystřídal právě Ulissi. Nyní vede o 26 vteřin před Nizozemcem Sebastianem Langeveldem (Cannondale-Drapac), třetí je italský veterán Davide Rebellin z CCC. Nejlepším Čechem je čtvrtý Karel Hník.

dijego julisi

Nový lídr Diego Ulissi.

V sobotu se jelo ostře hned od prvních kilometrů. Po padesáti kilometrech ujela sedmička jezdců a vytvořila se dvouminutový náskok. Velmi aktivní byl Tomáš Bucháček (Whirlpool Author) a Němec Philipp Walsleben, který usiluje o zisk trikotu pro nejlepšího vrchaře.

pamnpramkeeee

Když náskok narostl na čtyři minuty, tak se vydali ke stíhání náš František Sisr (Klein Constantia) a Němec Zimmermann, kteří se na skupinu dotáhli, takže vepředu bylo devět jezdců. To však již probudilo i peloton a na čele se seřadili jezdci CCC Sprandi Polkowice a Lampre-Merida a náskok se začal tenčit.

ty ceckeeee

Z vedoucí skupiny jezdci odpadávali, nejdéle v úniku vydrželi Bucháček, Walsleben a Španěl Casulleras (VERVA Activejet). Po sjezdu z vrchařské prémie na otevřené silnice v okolí Dolní Moravice znepříjemnil jezdcům situaci silný vítr. Peloton vedený Josefem Černým z CCC se hodně roztrhal a náskok uprchlíků klesl na půl minuty, záhy byli i oni dostiženi.

en fjanta

Ještě na okruhy ve Šternberku se stoupáním na Ecce Homo vjela vepředu pohromadě zhruba třicítka závodníků, ale v kopci se dělila i ona.

Tempo diktovali hlavně jezdci CCC a především Češi Josef Černý a Jan Hirt. Na 170. kilometru nastoupil Nizozemec Sebastian Langeveld (Cannondale-Drapec) a přidali se k němu Ulissi, další Ital Davide Rebellin (CCC) a Hník. Tento kvartet měl na vrcholu malý náskok.

jen jvarjet

Při dalším stoupání na Ecce Homo, které závodníci měli v cestě třikrát, nastoupil Hník, ale ostatní jej nepustili. Naopak na atak Ulissiho zareagovat nedokázal již nikdo. Náskok dokázal zkušený Ital uhájit až do cíle a ve spurtu o další místa měl jasně navrch Hník, který za sebe odsunul Rebellin a Langevelda. Přesto jsou oba v průběžném pořadí před ním, Hníkovi patří zatím čtvrté místo.

„Docela jsem spokojen. Jen mě mrzí, že jsem nastoupil asi příliš brzy a potom nedokázal odpovědět na útok Ulissiho. Jelo se mi dobře, ale ne tak dobře jako před měsícem, kdy jsem měl ještě lepší formu,“ prozradil Hník.

ten jujliiisisiss

"Před etapou jsme byli lídry našeho týmu já a Cieslik, ale ten se necítil dnes tak dobře, tak se jelo na mě. Chtěl jsem ta druhá místa zlomit a vyhrát, ale opět to nevyšlo. V neděli to bude ještě těžké, a pokud bude foukat vítr, tak šance na pódium určitě je,“ dodal Karel Hník.

V první skupině pronásledovatelů byl i Michal Schlegel (Klein Constantia), což jej posunulo do trikotu nejlepšího mladého jezdce a do elitní desítky celkové klasifikace, dalším Čechem v ní byl Jan Hirt. Ten je průběžně patnáctý.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.