SuperCycling.cz

Hník první ve Slatině, Zahálka celkovým vítězem

26. 8. 2018, 21:55

Karel Hník z týmu Pardus Tufo Prostějov vyhrál šestý závod Kalas Cupu ve Slatině. Druhý skončil úřadující mistr republiky Josef Černý (Elkov Author), třetí byl jeho stájový kolega Matěj Zahálka, který si zajistil s předstihem celkové prvenství.

gnikvyhrava

Závodníci absolvovali celkem sedm náročných okruhů. Hned v úvodním kole se podařilo od pelotonu odpoutat trojici Luděk Lichnovský (Pardus Tufo Prostějov), Petr Swaczyna (CK Feso Petřvald), Tomáš Jakoubek (CK Příbram Fany-Gastro).

Tato trojice si vybudovala místy až tříminutový náskok. Ke skupince uprchlíků se pak ještě na malou chvíli připojili další čtyři závodníci, dvě kola před cílem byla ale hlavní skupina opět pohromadě.

V šestém kole pak zaútočil Josef Černý, se kterým odjel také Karel Hník. Tato dvojice vzorně spolupracovala a bylo jasné, že si to mezi sebou rozdají o vítězství. Z toho se nakonec radoval Hník, kterému hrál do karet náročný výjezd před cílem.

„Trať pro mě byla ideální, nevadila by mi ani náročnější. Závěr do kopce mi vyloženě vyhovuje. S Pepou jsme dobře spolupracovali, na konec jsem si docela věřil. Elkov tu dnes neměl tolik lidí, navíc rozjížděli Pepovi tempo pod kopcem, takže jsem se moc nebál, že by byli v závěru v přesile. Vítězství si moc vážím, jsem rád, že po ne úplně povedené sezóně jde výkonnost stále nahoru,“ řekl k závodu vítězný Hník.

tinejveslatin

„Včerejšek i dnešek byl pro mě náročný, absolvoval jsem to z plného tréninku, ale jsem spokojený. Včera se nám podařilo vyhrát a ani dnes to nebylo špatné. Karel naladil formu dobře, spolupracovali jsme a rozhodlo se až v posledním kopci, dnes měl prostě více sil,“ komentoval závod Černý.

Na třetím místě dojel Matěj Zahálka (Elkov Author), který si zároveň upevnil celkové prvenství v KALAS CUPu a už nyní je jisté, že ho ze žlutého dresu lídra soutěže nikdo nevysvlékne ani v posledním závodě seriálu.

„Vítězství v poháru je pro mě jedním z velkých cílů v letošní sezóně a jsem moc rád, že se to podařilo a dres už mi nikdo nevezme,“ řekl Zahálka.

Výsledky najdete ZDE.  

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.